15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Wojna rozdzieliła małżeństwo seniorów. Szczęśliwy finał poszukiwań

REKLAMA

71-latka uciekła przed wojną z Ukrainy do Polski. W tłumie uchodźców, na przejściu granicznym w Medyce, zgubiła męża. Przez wiele tygodni nikt nie wiedział, gdzie kobieta przebywa. Ale apele o pomoc w poszukiwaniach odniosły skutek. Kobieta znalazła się w Polsce.

Pani Tatiana uciekła z mężem z Jakolyvka w obwodzie donieckim na wschodnie Ukrainy. Na początku wiadomo było tylko, że 28 lutego około godz. 3:45 kobieta przekroczyła granicę w Medyce i znalazła się w Polsce. Tu nagrały ją kamery i to był ostatni ślad.

Starsza pani szła samotnie chodnikiem. W jednej ręce trzymała torbę, a w drugiej transporter z kotem. Policja próbowała odnaleźć seniorkę, bo w Przemyślu czeka na nią jej mąż. Mężczyzna najpierw znalazł tymczasowe schronienie w Szkole Podstawowej nr 14. Niestety, niedawno – najprawdopodobniej na skutek ciężkich przeżyć – poczuł się źle. Skarżył się na ból serca i został zabrany do szpitala. Na szczęście wkrótce opuścił placówkę.

Policjanci zwracają się z apelem o pomoc w poszukiwaniach zaginionej seniorki. W końcu nastąpił przełom. 22 marca policja poinformowała o odnalezieniu pani Tatiany. Starsza pani została odnaleziona w Polsce.

– Kobieta jest bezpieczna w nowym miejscu, ma zapewnioną opiekę. Z uwagi na jej dobro i względy osobiste, nie udzielamy szczegółowych informacji w tym zakresie – informuje podkarpacka policja.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj