-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Wojna rozdzieliła małżeństwo seniorów. Szczęśliwy finał poszukiwań

71-latka uciekła przed wojną z Ukrainy do Polski. W tłumie uchodźców, na przejściu granicznym w Medyce, zgubiła męża. Przez wiele tygodni nikt nie wiedział, gdzie kobieta przebywa. Ale apele o pomoc w poszukiwaniach odniosły skutek. Kobieta znalazła się w Polsce.

REKLAMA

Pani Tatiana uciekła z mężem z Jakolyvka w obwodzie donieckim na wschodnie Ukrainy. Na początku wiadomo było tylko, że 28 lutego około godz. 3:45 kobieta przekroczyła granicę w Medyce i znalazła się w Polsce. Tu nagrały ją kamery i to był ostatni ślad.

Starsza pani szła samotnie chodnikiem. W jednej ręce trzymała torbę, a w drugiej transporter z kotem. Policja próbowała odnaleźć seniorkę, bo w Przemyślu czeka na nią jej mąż. Mężczyzna najpierw znalazł tymczasowe schronienie w Szkole Podstawowej nr 14. Niestety, niedawno – najprawdopodobniej na skutek ciężkich przeżyć – poczuł się źle. Skarżył się na ból serca i został zabrany do szpitala. Na szczęście wkrótce opuścił placówkę.

CZYTAJ TEŻ:  Jest blokada na wylotówce. Jak ją ominąć?

Policjanci zwracają się z apelem o pomoc w poszukiwaniach zaginionej seniorki. W końcu nastąpił przełom. 22 marca policja poinformowała o odnalezieniu pani Tatiany. Starsza pani została odnaleziona w Polsce.

– Kobieta jest bezpieczna w nowym miejscu, ma zapewnioną opiekę. Z uwagi na jej dobro i względy osobiste, nie udzielamy szczegółowych informacji w tym zakresie – informuje podkarpacka policja.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu