6.8 C
Rzeszów
czwartek, 22 lutego, 2024

Nowości na lotnisku! Większy parking, odświeżony bar i większa perfumeria Aelia Beauty

REKLAMA

Nie tylko samoloty. Terminal portu lotniczego Rzeszów-Jasionka będzie miał więcej punktów handlowych i gastronomicznych. Nowością będzie większa perfumeria Aelia Beauty. Powiększony zostanie również parking.

Rozbudową strefy komercyjno-gastronomicznej zajmie się firma Lagardere, która działa na 260 lotniskach na świecie.

Port lotniczy właśnie podpisał umowę. Zakłada ona uruchomienie punktów handlowych do końca października tego roku na parterze terminala. Powstaną nowe sklepy. Odświeżony zostanie np. sklep „1 minute”, oferujący napoje i przekąski. Nowością będzie punkt z produktami regionalnymi „VisitPodkarpackie”.

Na pierwszym piętrze do marca przyszłego roku powstanie perfumeria „Aelia Beauty”, która teraz działa w okrojonej formie. Na pierwszym piętrze zlokalizowano również mini prac zabaw.

Nowe punkty zwiększą komfort oczekiwania na odlot samolotu, przesiadkę lub przylot najbliższych.

– Dla naszych pasażerów, których ostatnio coraz więcej pojawia się na lotnisku, będą to ciekawe, interesujące miejsca, które pozwolą w sposób komfortowy rozpocząć podróż. My zaś wzmacniamy przychody poza lotnicze naszego portu, na których też bardzo mocno nam zależy – mówił Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rozrasta się nie tylko strefa lotniskowa. Powiększy się także lotniskowy parking. do połowy przyszłego roku przybędzie 500 dodatkowych miejsc postojowych.

Lotnisko zamierza także rozwinąć swoje usługi dotyczące obsługi VIP. Odkąd wybuchła wojna na Ukrainie to właśnie rzeszowskie lotnisko stało się centralnym punktem, które odwiedzają najważniejsze osoby na świecie. Stąd kontynuują swoją podróż dalej na wschód (zwykle pociągiem), albo odbywają na miejscu rozmowy.

Do historii przeszła wizyta prezydenta USA Joe Bidena, który właśnie od Rzeszowa rozpoczął swoje podróż do Polski. W tym toku ze strefy VIP skorzystało już 1500 podróżnych.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj