22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Ten Strażnik Graniczny nie ma sobie równych! Jest wicemistrzem świata!

REKLAMA

W pracy strzeże polskiej granicy i bezpieczeństwa podróżnych w porcie Rzeszów-Jasionka. Ale służba w mundurze to nie wszystko. Liczy się także sport, który dla sierż. szt. Krystiana Kochmańskiego jest czymś więcej niż tylko hobby. W kulturystyce odnosi światowe sukcesy. Właśnie wrócił z Wielkiej Brytanii. Został wicemistrzem świata!

Sierżant sztabowy od 14 roku życia trenuje kulturystykę, która wymaga trudnych, specyficznych ćwiczeń, aby osiągnąć efekt – rozwiniętą i harmonijnie zbudowaną muskulaturę własnego ciała. Na tym właśnie polega ten sport.

Tu nie ma miejsca na udawanie. Aby być najlepszym, trzeba na to ciężko zapracować. Krystianowi nie brakuje uporu, wytrwałości i chęci, aby zwyciężać. – Dotąd jednak trenowałem dla siebie, ale w końcu dałem się namówić na zawody – opowiada mistrz.

Kilka miesięcy temu zdobył Puchar Polski, a kilka tygodni temu I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii. Teraz odniósł kolejny wielki sukces na zawodach – PCA Worlds Championships 2022. To srebro i tytuł wicemistrza świata w kulturystyce.

Oprócz codziennych treningów jest też zawodowa praca. Krystian Kochmański od 9 lat służy w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Jego placówką jest port lotniczy Rzeszów Jasionka. Ma tu bardzo specyficzną funkcję. Jest minerem-pirotechnikiem w Zespole Interwencji Specjalnych. To właśnie on dokonuje rozpoznania niebezpiecznych przedmiotów. W ten sposób dba o bezpieczeństwo podróżnych.

Jego warunki fizyczne niekiedy pomagają w pracy. Najwięksi awanturnicy, natychmiast pokornieją na jego widok. I jest tylko mały problem z mundurem. Seryjna rozmiarówka nie ma tu zastosowania. Mundur trzeba szyć na miarę!

Krystian Kochmański ze Straży Granicznej wicemistrzem świata
Krystian Kochmański ze Straży Granicznej wicemistrzem świata | Fot. BOSG
sg krystian2
Kulturysta zdobył złoty medal na mistrzostwach w Wielkiej Brytanii | Fot. BOSG

Zobacz też:

Wybierz imię dla krecicy. Sześć propozycji

Aldi na Mikołaja. Drugi sklep niemieckiej sieci w Rzeszowie!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj