14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Zrobili nową Chatkę Puchatka. To najwyżej położony domek

REKLAMA

Można się tu zatrzymać w ciągu dnia, posilić, odpocząć i zachwycić cudnym widokiem z tarasu. Nocleg jednak jest możliwy tylko w sytuacjach awaryjnych – np. w przypadku załamania pogody.

Nowa Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach jest już gotowa i od 24 września dostępna dla turystów.

To najwyżej położona budynek na Podkarpaciu (1228 m n.p.m.). Powstał na miejscu dawnego całorocznego schroniska, które przez wiele lat było kultowym zakątkiem dla wędrowców.

Nowy górski domek zyskał szereg nowoczesnych rozwiązań: Ma własną oczyszczalnię ścieków, woda do toalet jest pozyskiwana z deszczówki, obok zamontowano też panele fotowoltaiczne, choć do obiektu, podziemnym kablem doprowadzono prąd.

Na miejscu działa dyżurka GOPR i punkt meteorologiczny.

Właścicielem obiektu jest Bieszczadzki Park Narodowy. Chatka ma teraz miała status Schronu Turystycznego BPN.

Zmiany na szlaku

Uwaga! W związku z otwarciem schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej wprowadzone zostają następujące zmiany w organizacji ruchu turystycznego w rejonie Połoniny Wetlińskiej.

1. Przywrócony zostaje pierwotny przebieg szlaku turystycznego czerwonego przez Smerek-Połoninę Wetlińską do Brzegów Górnych;

2. Pozostaje otwarty szlak łącznikowy zielony przy dolnej granicy lasu, łączący szlak żółty z Przełęczy Wyżnej, szlak czerwony z Brzegów Górnych szlak czarny z Campingu Górna Wetlinka;

3. Pozostaje zamknięty odcinek szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej od dolnej granicy lasu do schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej.

Z parkingu na Przełęczy Wyżnej można dotrzeć do schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej wędrując szlakiem żółtym do dolnej granicy lasu, następnie szlakiem zielonym łącznikowym i dalej szlakiem czerwonym.

Turyści! W dniu 24 września nastąpi, z niecierpliwością oczekiwane, otwarcie schronu turystycznego na Połoninie…

Opublikowany przez Bieszczadzki Park Narodowy Środa, 21 września 2022

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj