14.4 C
Rzeszów
niedziela, 24 września, 2023

Zrobili nową Chatkę Puchatka. To najwyżej położony domek

REKLAMA

Można się tu zatrzymać w ciągu dnia, posilić, odpocząć i zachwycić cudnym widokiem z tarasu. Nocleg jednak jest możliwy tylko w sytuacjach awaryjnych – np. w przypadku załamania pogody.

Nowa Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach jest już gotowa i od 24 września dostępna dla turystów.

To najwyżej położona budynek na Podkarpaciu (1228 m n.p.m.). Powstał na miejscu dawnego całorocznego schroniska, które przez wiele lat było kultowym zakątkiem dla wędrowców.

Nowy górski domek zyskał szereg nowoczesnych rozwiązań: Ma własną oczyszczalnię ścieków, woda do toalet jest pozyskiwana z deszczówki, obok zamontowano też panele fotowoltaiczne, choć do obiektu, podziemnym kablem doprowadzono prąd.

Na miejscu działa dyżurka GOPR i punkt meteorologiczny.

Właścicielem obiektu jest Bieszczadzki Park Narodowy. Chatka ma teraz miała status Schronu Turystycznego BPN.

Zmiany na szlaku

Uwaga! W związku z otwarciem schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej wprowadzone zostają następujące zmiany w organizacji ruchu turystycznego w rejonie Połoniny Wetlińskiej.

1. Przywrócony zostaje pierwotny przebieg szlaku turystycznego czerwonego przez Smerek-Połoninę Wetlińską do Brzegów Górnych;

2. Pozostaje otwarty szlak łącznikowy zielony przy dolnej granicy lasu, łączący szlak żółty z Przełęczy Wyżnej, szlak czerwony z Brzegów Górnych szlak czarny z Campingu Górna Wetlinka;

3. Pozostaje zamknięty odcinek szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej od dolnej granicy lasu do schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej.

Z parkingu na Przełęczy Wyżnej można dotrzeć do schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej wędrując szlakiem żółtym do dolnej granicy lasu, następnie szlakiem zielonym łącznikowym i dalej szlakiem czerwonym.

Turyści! W dniu 24 września nastąpi, z niecierpliwością oczekiwane, otwarcie schronu turystycznego na Połoninie…

Opublikowany przez Bieszczadzki Park Narodowy Środa, 21 września 2022

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA