0.9 C
Rzeszów
piątek, 2 grudnia, 2022

Najnowsze

Zrobili nową Chatkę Puchatka. To najwyżej położony domek

Można się tu zatrzymać w ciągu dnia, posilić, odpocząć i zachwycić cudnym widokiem z tarasu. Nocleg jednak jest możliwy tylko w sytuacjach awaryjnych – np. w przypadku załamania pogody.

REKLAMA

Nowa Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach jest już gotowa i od 24 września dostępna dla turystów.

To najwyżej położona budynek na Podkarpaciu (1228 m n.p.m.). Powstał na miejscu dawnego całorocznego schroniska, które przez wiele lat było kultowym zakątkiem dla wędrowców.

Nowy górski domek zyskał szereg nowoczesnych rozwiązań: Ma własną oczyszczalnię ścieków, woda do toalet jest pozyskiwana z deszczówki, obok zamontowano też panele fotowoltaiczne, choć do obiektu, podziemnym kablem doprowadzono prąd.

CZYTAJ TEŻ:  Pani Helena z Radymna zaginęła. Tragiczny finał poszukiwań

Na miejscu działa dyżurka GOPR i punkt meteorologiczny.

Właścicielem obiektu jest Bieszczadzki Park Narodowy. Chatka ma teraz miała status Schronu Turystycznego BPN.

Zmiany na szlaku

Uwaga! W związku z otwarciem schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej wprowadzone zostają następujące zmiany w organizacji ruchu turystycznego w rejonie Połoniny Wetlińskiej.

1. Przywrócony zostaje pierwotny przebieg szlaku turystycznego czerwonego przez Smerek-Połoninę Wetlińską do Brzegów Górnych;

2. Pozostaje otwarty szlak łącznikowy zielony przy dolnej granicy lasu, łączący szlak żółty z Przełęczy Wyżnej, szlak czerwony z Brzegów Górnych szlak czarny z Campingu Górna Wetlinka;

3. Pozostaje zamknięty odcinek szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej od dolnej granicy lasu do schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej.

CZYTAJ TEŻ:  Walka o życie w świecie dzikich zwierząt na oczach kierowców

Z parkingu na Przełęczy Wyżnej można dotrzeć do schronu turystycznego BdPN na Połoninie Wetlińskiej wędrując szlakiem żółtym do dolnej granicy lasu, następnie szlakiem zielonym łącznikowym i dalej szlakiem czerwonym.

Turyści! W dniu 24 września nastąpi, z niecierpliwością oczekiwane, otwarcie schronu turystycznego na Połoninie…

Opublikowany przez Bieszczadzki Park Narodowy Środa, 21 września 2022
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.6 °
-0.8 °
87 %
4.1kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
6 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu