16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Ziemia „wypluła” pocisk

REKLAMA

W Krempnej w powiecie jasielskim robotnicy znaleźli niebezpieczną pamiątek z okresu II wojny światowej. Podczas remontu drogi gminnej ziemia „wypluła” skorodowany pocisk artyleryjski kal. 100 mm. Sprawę zgłoszono na policję. Mundurowi musieli od soboty do poniedziałku pilnować niewybuchu. Takie są procedury, a chodzi o bezpieczeństwo. W Poniedziałek, 14 listopada na miejsce dotarli saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Pocisk został zabrany i zneutralizowany na poligonie.  

Policja przypomina 


Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a także kategorycznie nie wolno wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Miejsce znalezienia należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym Policję.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj