6.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Bomba rozbrojona w Czerminie. Było się czego bać!

Gotowe! Rozbrajanie ćwierćtonowego kolosa z II wojny światowej w Czerminie w powiecie mieleckim zakończyło się sukcesem. Bomba lotnicza odjechała na poligon i policja zniosła obostrzenia wokół zagrożonego obszaru. A ewakuowano z niego ponad 400 osób! Po akcji wszyscy mogli spokojnie wrócić do domów.

REKLAMA

Kolos ważył 250 kg i w przypadku eksplozji siła jego rażenia byłaby ogromna. Stąd wielkie środki ostrożności. Wójt już dzień wcześniej zarządził ewakuację mieszkańców znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu, którą objęto ponad 100 domów w Czerminie i Łysakowie.

W czwartek 13 października o godz. 10 wszyscy musieli opuścić swoje domy i przenieść się do Domu Strażaka. Ludzie wolny czas mogli wykorzystać na herbatkę i pogaduszki z sąsiadami.

Było jednak trochę nerwów, niepewności, ale saperzy nie takie rzeczy rozbrajają. Akcja poszła sprawnie. Po godz. 12 było już po wszystkim. Bomba odjechała do neutralizacji na poligon. Do Czermina wrócił spokój.

CZYTAJ TEŻ:  Śmiercionośne żelastwo w Jasionce
bomba1
Bomba w Czerminie
Bomba w Czerminie. Saperzy usunęli zagrożenie | Fot. UG Czermin

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
słabe opady deszczu
6.3 ° C
7.7 °
4.8 °
96 %
2.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
11 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu