19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Tak działała nielegalna gorzelnia

REKLAMA

Policjanci wykryli nielegalną gorzelnię w gminie Kańczuga w powiecie przeworskim. Prowadził ją 26-latek z Dynowa, ale miał też 27-letniego wspólnika.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Destylarnia działała w pomieszczeniach gospodarczych. Podczas nalotu ujawniono prawie 500 litrów gotowego alkoholu i 2250 litrów zacieru w trakcie fermentacji.

Fabryczka była zorganizowana z rozmachem. Miała duże zdolności destylacyjne. Wyposażono ją w elektroniczne czujniki, które nadzorowały cykl produkcyjny. Nie zmienia to faktu, że alkohol, który tu powstawał był z niewiadomego pochodzenia. Dlatego policja ostrzega, że spożywanie takich „okazyjnych” trunków stanowi wielkie zagrożenie dla życia i zdrowia. W kraju ostatnio zanotowano serię zgonów po wypiciu specyfików właśnie produkowanych pokątnie w szopie czy piwnicy u pana Stasia albo Jasia.

Gorzelnia spod Przeworska przestała istnieć. Policja skonfiskowała sprzęt, zabrała też trunek, który zostanie po zakończeniu sprawy zniszczony.

Sprawców czeka sąd. Grozi im wysoka grzywna albo nawet kara do roku więzienia.

Zobacz też:

Młody niedźwiedź terroryzuje mieszkańców gminy Solina

Król puszczy staranował opla

Napadł na aptekę. Dzień wcześniej wyszedł z więzienia

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj