24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Przeworska wąskotorówka - sezon 2024 rozpoczęty

Największa kolejowa atrakcja wróciła na szlak

REKLAMA

Przeworska Kolejka Wąskotorowa „Pogórzanin” to jedna z większych atrakcji turystycznych Podkarpacia. Poczciwa ciuchcia właśnie rozpoczęła sezon 2024! Choć w swojej długiej historii przechodziła różne koleje losu i niektórzy obawiali się, że na zawsze skończy na bocznicy, wydaje się, że znów czekają ją lata świetności. Niedawno oddano wyremontowany dworzec, w którym nie tylko można kupić bilety, ale również zwiedzić mini-muzeum. Ale nowości jest jeszcze więcej!

Pogórzanin
Przeworska Kolejka Wąskotorowa | Fot. Inres24.pl
Pogórzanin – już na trasie. Kiedy kursuje?

Pociąg Pogórzanin wielką majówką oficjalnie rozpoczął letni sezon, który potrwa do końca wakacji. W tym roku nowością jest odnowiony dworzec w Kańczudze. Wreszcie dostępna jest też cała trasa licząca 46 km z Przeworska do Dynowa. Pociąg sunie po nowiutkich szynach. Dodatkowo jest wagon barowy!

Pociąg to atrakcja na weekend. Kursuje w soboty i niedzielę. Szczegóły są dostępne na stronie przewoźnika, TUTAJ.

Turyści mają do wyboru 3 możliwe trasy:

TrasaCena
Przeworsk – Łopuszka Wielka30 zł norm./15 zł ulg.
Przeworsk – Dynów50 zł norm./30 zł ulg.
Dynów – Jawornik Polski30 zł norm./15 zł ulg
Cennik biletów 2024. Bilet w dwie strony – 10 proc. zniżki

Jeśli kupujemy bilet w dwie strony, możemy liczyć na 10 proc. zniżki.

Bilety najlepiej rezerwować ONLINE na stronie kolejki – TUTAJ. Można też kupić je u konduktora, ale pod warunkiem, że są miejsca. Limit na pociąg to 150 miejsc. Można zabrać ze sobą rower. Koszt to 10 zł.

KONTAKT – więcej informacji i szczegóły dotyczące kursów kolejki są dostępne także pod numerem telefonu – nr – 781 940 950.

Miły dzień z ciuchcią

Przejażdżka jest niesamowitą frajdą. Z otwartych okien czuć wszystkie zapachy przyrody. Można przenieść się w czasie i przekonać się, jak się jeździło sto lat temu. Można poznać ciekawą historię kolejki i samemu się do niej dołożyć. A to ważne! Jeśli ciuchcia nadal będzie miała kogo wozić, szybciej wróci do czasów świetności.

– Cieszę się, że kolejka wciąż żyje. Pamiętam czasy, kiedy kursowała codziennie i woziła nie tylko turystów. Ludzie jeździli nią do pracy, na zakupy. Dzieci do szkoły. Wagony były zapełnione pasażerami i zawsze było w nich wesoło – wspomina Władysław (81 l.), który na kolejce przepracował 30 lat. Teraz łezka w oku mu się kręci, kiedy widzi, że kolejka znów wraca do swoich najlepszych lat. – Oczywiście, życzyłbym sobie, aby znów jeździła każdego dnia – dodaje.

Kolejka Pogórzanin: Nowy dworzec i kolejne inwestycje

Na szczęście kolejka znalazła dobrych gospodarzy, którym zależy na jej rozwoju. Weszła pod zarząd starostwa. Już wiele zrobiono, aby postawić ją na nogi przez pozyskanie środków unijnych na rewitalizację zabytku.

Historia kolejki: – tunel, wojny, katastrofa przez huragan i rekordowy rok

Zobacz też:

Defilada na 150-lecie Rzeszowskiej Straży Pożarnej

W Bezmiechowej powstanie obserwatorium kosmosu

Łoś zagubił się w parku. Co go tu zwabiło?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj