15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Niedźwiedzica biegała po Sanoku. Wcześniej mieli z nią problem w Solinie

REKLAMA

Nie na długo pozostała w leśnej głuszy. Młoda niedźwiedzica, którą kilka tygodni odłowiono w gminie Solina i wywieziono w głąb lasu, pokonała 100 km i ujawniła się w mieście. Widziano ją na obrzeżach Sanoka!

Niedźwiedzica wcześniej sprawiała wiele problemów w gminie Solina. Nauczyła się polować na domowe ptactwo. Zakradała się do kurników i wyjadała drób. Pojawiła się na placu przy przedszkolu dla dzieci. W końcu udało się podać jej środek nasenny i wywieźć w głąb lasu.

Jak widać na niewiele to pomogło, bo miś zaczął wędrować. Ruszył na północ i pojawił się w Sanoku, a konkretnie na posesji w pobliżu ulic Chrobrego i Kasztelańskiej.

Urząd Gminy wydał ostrzeżenie. Prosi o zachowanie szczególnej ostrożności, zamykanie bram wjazdowych oraz niepozostawianie otwartych pojemników na śmieci.

Nie wiadomo, co będzie dalej z misiem. Ma obrożę GPS i powinien być łatwy do zlokalizowania. Wolontariusze próbowali zwierzę płoszyć kulkami do paintballu, ale na misia to nie działa. Jeśli niedźwiedzica będzie zagrażać ludziom i znów pojawi się na podwórkach, konieczne może być jej ponowne odłowienie i umieszczenie np. w zoo.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj