1.4 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

Niedźwiedzica biegała po Sanoku. Wcześniej mieli z nią problem w Solinie

Nie na długo pozostała w leśnej głuszy. Młoda niedźwiedzica, którą kilka tygodni odłowiono w gminie Solina i wywieziono w głąb lasu, pokonała 100 km i ujawniła się w mieście. Widziano ją na obrzeżach Sanoka!

REKLAMA

Niedźwiedzica wcześniej sprawiała wiele problemów w gminie Solina. Nauczyła się polować na domowe ptactwo. Zakradała się do kurników i wyjadała drób. Pojawiła się na placu przy przedszkolu dla dzieci. W końcu udało się podać jej środek nasenny i wywieźć w głąb lasu.

Jak widać na niewiele to pomogło, bo miś zaczął wędrować. Ruszył na północ i pojawił się w Sanoku, a konkretnie na posesji w pobliżu ulic Chrobrego i Kasztelańskiej.

Urząd Gminy wydał ostrzeżenie. Prosi o zachowanie szczególnej ostrożności, zamykanie bram wjazdowych oraz niepozostawianie otwartych pojemników na śmieci.

CZYTAJ TEŻ:  Empatia na ulicy. Dzięki niej senior cały i zdrowy wrócił pod opiekę rodziny

Nie wiadomo, co będzie dalej z misiem. Ma obrożę GPS i powinien być łatwy do zlokalizowania. Wolontariusze próbowali zwierzę płoszyć kulkami do paintballu, ale na misia to nie działa. Jeśli niedźwiedzica będzie zagrażać ludziom i znów pojawi się na podwórkach, konieczne może być jej ponowne odłowienie i umieszczenie np. w zoo.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.4 ° C
1.6 °
0.4 °
92 %
4.1kmh
100 %
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu