16.4 C
Rzeszów
środa, 6 lipca, 2022

Najnowsze

Zmarł drugi z braci-bliźniaków. Obaj byli ofiarami katastrofy motoszybowca w Górkach

Niestety, nie udało się uratować drugiego z braci bliźniaków, którzy rozbili się motoszybowcem w Górkach w powiecie mieleckim. Młodzieńcy wykonywali pierwszy lot zakupioną tego dnia maszyną. Jeden z braci zginął na miejscu, drugi po kilku dniach zmarł w szpitalu.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę 5 czerwca około godz. 21 w pobliżu trawiastego, prywatnego lądowiska w Górkach. Bracia od najmłodszych lat pasjonowali się lotnictwem, często przyjeżdżali do działającego w Górkach Stowarzyszenia Lotniczego. Teraz bracia byli razem z ojcem. Właśnie oglądali zakupiony motoszybowiec. Bliźniacy postanowili wypróbować maszynę, ale mieli tylko kołować.

Młodzieńcy wzbili się w powietrze. Po kilku chwilach maszyna runęła na pole kukurydzy – 200 metrów od trawiastego lądowiska. Tuż po uderzeniu w ziemię samolot stanął w płomieniach.

– Widziałem płomienie i dym. W pierwszej chwili pomyślałem, że ktoś pali oponę. Po 4 minutach jechała już na miejsce karetka, straż. To trudno dostępny teren. Trzeba przedzierać się polami, ale pomoc dotarła szybko – opowiada naszemu dziennikarzowi mieszkaniec Górek.

Norbert zginął na miejscu. Jego brat bliźniak – Konrad zdołał wydostać się z płonącej maszyny i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Młodzieniec doznał bardzo rozległych oparzeń – ponad 80 proc. powierzchni ciała. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Jego przyjaciele smutną wiadomość przekazali 11 czerwca.

Obaj młodzieńcy byli mieszkańcy gminy Wadowice Górne. W piątek 17 czerwca odbędzie się pogrzeb braci.

Według wstępnych ustaleń policji, mężczyźni mieli uprawnienia na szybowiec, ale nie na motoszybowiec. Te kwestie są jeszcze dokładnie wyjaśniane.

Miejscowe lądowisko, w którym działa od 16 lat działa stowarzyszenie gromadzi pasjonatów lotnictwa. To pierwszy wypadek, do którego doszło w tym miejscu.

303 241335
Wypadek motoszybowca w Górkach | Fot. KPP Mielec
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
burze z piorunami i słabe opady deszczu
16.4 ° C
16.6 °
16 °
97 %
6.2kmh
75 %
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
16 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu