13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Zmarł drugi z braci-bliźniaków. Obaj byli ofiarami katastrofy motoszybowca w Górkach

REKLAMA

Niestety, nie udało się uratować drugiego z braci bliźniaków, którzy rozbili się motoszybowcem w Górkach w powiecie mieleckim. Młodzieńcy wykonywali pierwszy lot zakupioną tego dnia maszyną. Jeden z braci zginął na miejscu, drugi po kilku dniach zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 5 czerwca około godz. 21 w pobliżu trawiastego, prywatnego lądowiska w Górkach. Bracia od najmłodszych lat pasjonowali się lotnictwem, często przyjeżdżali do działającego w Górkach Stowarzyszenia Lotniczego. Teraz bracia byli razem z ojcem. Właśnie oglądali zakupiony motoszybowiec. Bliźniacy postanowili wypróbować maszynę, ale mieli tylko kołować.

Młodzieńcy wzbili się w powietrze. Po kilku chwilach maszyna runęła na pole kukurydzy – 200 metrów od trawiastego lądowiska. Tuż po uderzeniu w ziemię samolot stanął w płomieniach.

– Widziałem płomienie i dym. W pierwszej chwili pomyślałem, że ktoś pali oponę. Po 4 minutach jechała już na miejsce karetka, straż. To trudno dostępny teren. Trzeba przedzierać się polami, ale pomoc dotarła szybko – opowiada naszemu dziennikarzowi mieszkaniec Górek.

Norbert zginął na miejscu. Jego brat bliźniak – Konrad zdołał wydostać się z płonącej maszyny i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Młodzieniec doznał bardzo rozległych oparzeń – ponad 80 proc. powierzchni ciała. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Jego przyjaciele smutną wiadomość przekazali 11 czerwca.

Obaj młodzieńcy byli mieszkańcy gminy Wadowice Górne. W piątek 17 czerwca odbędzie się pogrzeb braci.

Według wstępnych ustaleń policji, mężczyźni mieli uprawnienia na szybowiec, ale nie na motoszybowiec. Te kwestie są jeszcze dokładnie wyjaśniane.

Miejscowe lądowisko, w którym działa od 16 lat działa stowarzyszenie gromadzi pasjonatów lotnictwa. To pierwszy wypadek, do którego doszło w tym miejscu.

303 241335
Wypadek motoszybowca w Górkach | Fot. KPP Mielec

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj