6.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Zmarł drugi z braci-bliźniaków. Obaj byli ofiarami katastrofy motoszybowca w Górkach

Niestety, nie udało się uratować drugiego z braci bliźniaków, którzy rozbili się motoszybowcem w Górkach w powiecie mieleckim. Młodzieńcy wykonywali pierwszy lot zakupioną tego dnia maszyną. Jeden z braci zginął na miejscu, drugi po kilku dniach zmarł w szpitalu.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę 5 czerwca około godz. 21 w pobliżu trawiastego, prywatnego lądowiska w Górkach. Bracia od najmłodszych lat pasjonowali się lotnictwem, często przyjeżdżali do działającego w Górkach Stowarzyszenia Lotniczego. Teraz bracia byli razem z ojcem. Właśnie oglądali zakupiony motoszybowiec. Bliźniacy postanowili wypróbować maszynę, ale mieli tylko kołować.

Młodzieńcy wzbili się w powietrze. Po kilku chwilach maszyna runęła na pole kukurydzy – 200 metrów od trawiastego lądowiska. Tuż po uderzeniu w ziemię samolot stanął w płomieniach.

CZYTAJ TEŻ:  Tragedia na pływalni w Nowej Sarzynie

– Widziałem płomienie i dym. W pierwszej chwili pomyślałem, że ktoś pali oponę. Po 4 minutach jechała już na miejsce karetka, straż. To trudno dostępny teren. Trzeba przedzierać się polami, ale pomoc dotarła szybko – opowiada naszemu dziennikarzowi mieszkaniec Górek.

Norbert zginął na miejscu. Jego brat bliźniak – Konrad zdołał wydostać się z płonącej maszyny i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Młodzieniec doznał bardzo rozległych oparzeń – ponad 80 proc. powierzchni ciała. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Jego przyjaciele smutną wiadomość przekazali 11 czerwca.

Obaj młodzieńcy byli mieszkańcy gminy Wadowice Górne. W piątek 17 czerwca odbędzie się pogrzeb braci.

Według wstępnych ustaleń policji, mężczyźni mieli uprawnienia na szybowiec, ale nie na motoszybowiec. Te kwestie są jeszcze dokładnie wyjaśniane.

CZYTAJ TEŻ:  Przyszedł do kuchni zadać ciosy. Senior resztę swoich dni może spędzić za kratami

Miejscowe lądowisko, w którym działa od 16 lat działa stowarzyszenie gromadzi pasjonatów lotnictwa. To pierwszy wypadek, do którego doszło w tym miejscu.

303 241335
Wypadek motoszybowca w Górkach | Fot. KPP Mielec

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
słabe opady deszczu
6.3 ° C
7.7 °
4.8 °
96 %
2.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
11 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu