15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Spotkanie za kratami z aktorem Lechem Dyblikiem. „Byłem na dnie”

REKLAMA

Policjant – Ed Wąs w „Weselu” Smarzowskiego, odtwórca niezliczonych epizodów w „Świecie według Kiepskich”, a także bohater wielu innych filmów, czy seriali. Lech Dyblik (65 l.) to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Można go spotkać nie tylko na ekranie, w teatrze, albo na chodniku, kiedy daje uliczne koncerny. Artysta chętnie udziela się również w takich miejscach jak zakłady karne. Ostatnio w Uhercach Mineralnych w Bieszczadach opowiadał więźniom o swoim życiu.

Lech Dybliki nie musi grać, by pokazać, że wiele przeszedł. Życie ma wypisane na twarzy. Dlatego, zwłaszcza w takich miejscach jak więzienie, jego osobista historia ma wielkie znaczenie. Jest przykładem człowieka, któremu udało pokonać słabości, wyjść na prostą, poznać prawdę o sobie i odnaleźć szczęście…

Właśnie o tym opowiadał aktor podczas spotkania na oddziale terapeutycznym zakładu w Uhercach.

Przez lata zmagał się z uzależnieniem od alkoholu.

– Byłem na dnie i się z tego podniosłem. Jestem żywym przykładem, że kiedy walczy się o siebie, to musi się udać – mówił.

Aktor uważa, że ma do spłacenia dług, tym bardziej, że nawet nie zapłacił terapeucie, który pomógł mu stanąć na nogach. Dlatego chętnie rozmawia z uzależnionymi, odbywa pogadanki z młodymi ludźmi, ale także z więźniami.

– Nie czuję się mentorem. To wewnętrzny przymus robienia czegoś pożytecznego – wyjaśnia.

Aktor już 8 raz odwiedził placówkę w Uhercach. Te spotkania dla osadzonych są bardzo ważne, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zmienić swoje życie.

Lech Dyblik pełni rolę znakomitego terapeuty. Ale nie tylko mówi, także śpiewa. Aktor ma w dorobku wiele autorskich utworów.

[yop_poll id=”74″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj