12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala. Szukali go w całym mieście

REKLAMA

Różnie ludzie reagują na koronawirusa. Wielu temat spowszedniał, ale w Łańcucie mężczyzna, który trafił na oddział zakaźny z rozpoznanym covid-19, wiadomość o chorobie przyjął co najmniej dziwnie. Wymknął się z sali i ruszył w miasto.

Nie wiadomo, co pacjentowi strzeliło do głowy. Postanowił dać nogę. Otworzył drzwi i wymknął się z sali przez balkon. Kiedy rano personel zauważył brak chorego, natychmiast podniósł alarm. Powiadomiono policjantów. Wszystkie patrole w mieście poszukiwały uciekiniera w średnim wieku. Po kilku godzinach poszukiwań, udało się go odnaleźć. Beztrosko spacerował sobie po jednej z ulic Łańcuta. Mundurowi przy zatrzymaniu musieli zachować szczególne środki ostrożności. Pacjent został przekazany załodze karetki i wrócił na oddział.

Teraz sanepid ma pełne ręce pracy, bo musi ustalić z iloma osobami zakażony miał kontakt.

Dotychczas na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1149 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 673 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 58 zgonów.

W piątek odnotowano w regionie 7 nowych przypadków, to:

  • 2 kobiety z powiatu jarosławskiego (hospitalizacja i izolacja)
  • mężczyzna z powiatu niżańskiego (izolacja)
  • kobieta z m. Przemyśla (hospitalizacja)
  • kobieta z powiatu rzeszowskiego (izolacja)
  • mężczyzna z miasta Rzeszowa (hospitalizowany)
  • mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja).

Kolejne 26 osób, które wyzdrowiały to: 13 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 4 osoby z powiatu przeworskiego. 3 osoby z powiatu przemyskiego, 2 osoby z miasta Przemyśla, 2 osoby z powiatu łańcuckiego oraz po jednej osobie z powiatów stalowowolskiego i tarnobrzeskiego.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj