22 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala. Szukali go w całym mieście

Różnie ludzie reagują na koronawirusa. Wielu temat spowszedniał, ale w Łańcucie mężczyzna, który trafił na oddział zakaźny z rozpoznanym covid-19, wiadomość o chorobie przyjął co najmniej dziwnie. Wymknął się z sali i ruszył w miasto.

REKLAMA

Nie wiadomo, co pacjentowi strzeliło do głowy. Postanowił dać nogę. Otworzył drzwi i wymknął się z sali przez balkon. Kiedy rano personel zauważył brak chorego, natychmiast podniósł alarm. Powiadomiono policjantów. Wszystkie patrole w mieście poszukiwały uciekiniera w średnim wieku. Po kilku godzinach poszukiwań, udało się go odnaleźć. Beztrosko spacerował sobie po jednej z ulic Łańcuta. Mundurowi przy zatrzymaniu musieli zachować szczególne środki ostrożności. Pacjent został przekazany załodze karetki i wrócił na oddział.

Teraz sanepid ma pełne ręce pracy, bo musi ustalić z iloma osobami zakażony miał kontakt.

Dotychczas na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1149 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 673 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 58 zgonów.

W piątek odnotowano w regionie 7 nowych przypadków, to:

  • 2 kobiety z powiatu jarosławskiego (hospitalizacja i izolacja)
  • mężczyzna z powiatu niżańskiego (izolacja)
  • kobieta z m. Przemyśla (hospitalizacja)
  • kobieta z powiatu rzeszowskiego (izolacja)
  • mężczyzna z miasta Rzeszowa (hospitalizowany)
  • mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja).

Kolejne 26 osób, które wyzdrowiały to: 13 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 4 osoby z powiatu przeworskiego. 3 osoby z powiatu przemyskiego, 2 osoby z miasta Przemyśla, 2 osoby z powiatu łańcuckiego oraz po jednej osobie z powiatów stalowowolskiego i tarnobrzeskiego.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
22 ° C
25.4 °
20.5 °
67 %
3.1kmh
0 %
pt.
25 °
sob.
33 °
niedz.
30 °
pon.
32 °
wt.
31 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu