11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Szpital bez planowych zabiegów. Część pielęgniarek jest na zwolnieniach lekarskich

REKLAMA

Szkoda, że tylko pacjenci nie mogą upomnieć się o swoje prawa. Oni muszą cierpliwie – niekiedy miesiącami – czekać w kolejce na zabieg. A kiedy ma do niego dojść, otrzymują telefon, że niestety operacja się nie odbędzie, bo brakuje personelu.

Taka sytuacja panuje w szpitalu wojewódzkim w Krośnie. 31 pielęgniarek jest na zwolnieniach lekarskich. To 60 proc. załogi bloków operacyjnych. Stąd placówka pracuje jak ostrym dyżurze i odwołuje planowe zabiegi.

Od kilku tygodni w szpitalu trwa spór pielęgniarek z dyrekcją placówki. Grupa pielęgniarek z tytułem magistra i specjalizacją uważa, że przez niższe zaszeregowanie objęły ich niższe podwyżki z lipca tego roku. Zamiast 7 300 zł podstawy, otrzymują dużo mniej.

Dyrekcja chce rozwiązać problem. Dyrektor placówki Leszek Kwaśniewski poinformował, że zaproponował pielęgniarkom, które chcą wyższego zaszeregowania, dodatkowo 500 złotych do podstawy wynagrodzenia.

Według dyrekcji zarobki pielęgniarek z tej grupy, po doliczeniu dodatków, stażowego, za dyżury świąteczne i nocne wyniosłyby około 9000 zł brutto – to prawie 6 400 zł na rękę.

– Jesteśmy otwarci na rozmowy. Mamy ofertę finansową. Pragnę, aby szpital jak najszybciej zaczął normalnie pracować – stwierdza dyrektor Kwaśniewski.

W szpitalu w Krośnie pracuje 556 pielęgniarek, jedna trzecia z nich ma dyplom magistra i specjalizację.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj