3.4 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

Szpital bez planowych zabiegów. Część pielęgniarek jest na zwolnieniach lekarskich

Szkoda, że tylko pacjenci nie mogą upomnieć się o swoje prawa. Oni muszą cierpliwie – niekiedy miesiącami – czekać w kolejce na zabieg. A kiedy ma do niego dojść, otrzymują telefon, że niestety operacja się nie odbędzie, bo brakuje personelu.

REKLAMA

Taka sytuacja panuje w szpitalu wojewódzkim w Krośnie. 31 pielęgniarek jest na zwolnieniach lekarskich. To 60 proc. załogi bloków operacyjnych. Stąd placówka pracuje jak ostrym dyżurze i odwołuje planowe zabiegi.

Od kilku tygodni w szpitalu trwa spór pielęgniarek z dyrekcją placówki. Grupa pielęgniarek z tytułem magistra i specjalizacją uważa, że przez niższe zaszeregowanie objęły ich niższe podwyżki z lipca tego roku. Zamiast 7 300 zł podstawy, otrzymują dużo mniej.

Dyrekcja chce rozwiązać problem. Dyrektor placówki Leszek Kwaśniewski poinformował, że zaproponował pielęgniarkom, które chcą wyższego zaszeregowania, dodatkowo 500 złotych do podstawy wynagrodzenia.

CZYTAJ TEŻ:  Nie mieli powodu. Bili, aby zabić. Sąd wymierzył im karę

Według dyrekcji zarobki pielęgniarek z tej grupy, po doliczeniu dodatków, stażowego, za dyżury świąteczne i nocne wyniosłyby około 9000 zł brutto – to prawie 6 400 zł na rękę.

– Jesteśmy otwarci na rozmowy. Mamy ofertę finansową. Pragnę, aby szpital jak najszybciej zaczął normalnie pracować – stwierdza dyrektor Kwaśniewski.

W szpitalu w Krośnie pracuje 556 pielęgniarek, jedna trzecia z nich ma dyplom magistra i specjalizację.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
3.4 ° C
4.4 °
1.5 °
89 %
5.1kmh
100 %
wt.
6 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu