19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Grypa w natarciu. Szpitale bez odwiedzin

REKLAMA

Coraz więcej osób kicha, prycha i kaszle. Do końca stycznia Szpital Miejski w Rzeszowie wstrzymuje odwiedziny pacjentów. W ślad za nim idą inne placówki.

A wszystko wina grypy i innych dolegliwości grypopodobnych. Ten infekcyjny walec dopiero się rozpędza. Dobrze to widać na liczbach. Z tygodnia na tydzień przybywa chorych. Przed świętami było ich blisko 5 tysięcy, teraz już 7 tysięcy na Podkarpaciu. A mówimy tylko o tych, którzy zarejestrowali się w przychodni. Wiadomo, że wiele osób po prostu wskakuje pod pierzynę i leczy się tym, co dostępne jest bez recepty w aptece.

W najgorszej sytuacji są pacjenci szpitalni. Zwykle z powodu innych dolegliwości ich organizmy są osłabione. Kiedy dojdzie do tego jeszcze wirusówka, może się tylko pogorszyć.

Nie tylko szpital przy Rycerskiej mówi: STOP odwiedzinom. Ograniczenia wprowadziły również szpital Pro-Familia w Rzeszowie, a także placówki w Przeworsku i Stalowej Woli.

grypa
Grypa, przeziębienie, infekcja | Fot. Depositphotos

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj