23.3 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Kolejny kandydat na prezydenta. Oto Waldemar Kotula

REKLAMA

Radny Waldemar Kotula to oficjalny kandydat na prezydenta Rzeszowa, wspierany przez Porozumienie Jarosławia Gowina. W poniedziałek, 22 marca ogłosił swój start w wyborach i powiedział jaki ma pomysł na rządzenie miastem.

Radny Waldemar Kotula ma 35 lat i jest już doświadczonym samorządowcem. W Radzie Miasta zasiada drugą kadencję. Jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. Z wykształcenia – informatyk.

Swoją karierę zawodową rozpoczął na 4 roku studiów jako programista w Asseco Poland S.A. Pracował w firmach IT w Polsce i Austrii. Obecnie prezes dwóch spółek: jedna w branży IT zajmująca się tworzeniem dedykowanego oprogramowania, druga zaś rozwojem produktu do zarządzania drukarkami w kontraktach MPS. Posiada dyplom ukończonych studiów EMBA (Executive Master of Business Administration) na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Zdał egzamin Państwowy w Ministerstwie Skarbu Państwa dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Jaki ma pomysł na swoją prezydenturę? Oto jego kilka konkretnych i realnych pomysłów do zrealizowania:

  • wyprowadzenie ruchu samochodowego z centrum miasta,
  • zintegrowany bilet MKS i PKS,
  • uporządkowanie przestrzeni miejskiej,
  • ochrona terenów rekreacyjnych nad Wisłokiem,
  • rozwój sieci ciepłowniczej i miejski program likwidacji starych pieców, najbardziej wpływających na smog,
  • utworzenie muzeum figur woskowych, a także poligonu do paintballa
  • dalsze powiększanie miasta,
  • wprowadzenie budżetów dla Rad Osiedli.

– Najważniejszy jest głos mieszkańców. Będę ich zachęcał do konsultacji w każdej ważnej sprawie – zaznaczył Waldemar Kotula. Podczas konferencji prasowej prasowej na rynku, wspierała go najbliższa rodzina, ojciec oraz żona i trójka dzieci.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj