16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Jarosław Kaczyński na Podkarpaciu. Tak zareagował na swoich przeciwników

REKLAMA

To była gorąca, polityczna niedziela na Podkarpaciu. A wszystko za sprawą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który odwiedził Mielec i Stalową Wolę. Na spotkania z prezesem przyszło bardzo wielu zwolenników obecnie rządzącej partii, ale wśród widzów na ulicy nie brakowało niewielkich, za to bardzo głośnych grup przeciwników.

W Mielcu spotkanie z prezesem odbyło się w centrum miasta w Samorządowym Centrum Kultury, przy al. Niepodległości 7. – Nie mam specjalnych pytań do prezesa, ale chcę go zobaczyć na żywo, posłuchać. To zupełnie inny odbiór niż w telewizji – mówi 25-letni Damian.

Jak twierdzi jest wyborcą PiS. Po blisko 8 latach rządzenia państwem przez Zjednoczoną Prawicę, ogólnie jest zadowolony z osiągnięć i obietnic, choć na niektóre sprawy ma zupełnie inny pogląd. – Nie ze wszystkim się zgadzam, ale po prostu na rynku politycznym nie mamy za bardzo innego, lepszego wyboru – stwierdza Damian.

Po drugiej stronie ustawiła się grupa przeciwników PiS i jej prezesa. Na początku było około 20-30 osób, potem jeszcze trochę dołączyło. Byli dość dobrze zorganizowani. Mieli transparenty, gwizdki, niektórzy trąbki. Jeden z uczestników przekonywał, że jest mieszkańcem Mielca i przyszedł spontanicznie, aby wyrazić swój sprzeciw wobec rządzącej partii.

– Podzielili naród, wszystkich skłócają, teraz chcą nas skłócić z Niemcami, domagając się reparacji – mówi jeden z protestujących.

Kiedy spotkanie z prezesem się skończyło i wychodzili jej uczestnicy, protestujący skandowali: – Złodzieje! Komuniści!

Zwolennicy PiS nie dali się sprowokować. Machali do protestujących biało-czerwonymi flagami.

Prezes Jarosław Kaczyński do budynku wszedł i wyszedł bocznymi drzwiami. Kiedy opuszczał budynek centrum kultury, pojawiła się duża obstawa policji. Protestujący krzyczeli, a prezes tylko pomachał do nich rękę i nie tracąc na chwilę uśmiechu, wsiadł do swojej limuzyny. Kawalkada aut ruszyła na kolejne spotkanie w Stalowej Woli…

Jarosław Kaczyński w Mielcu
Jarosław Kaczyński w Mielcu. Protestujący podczas odjazdu prezesa | Fot. Inres24.pl
Jarosław Kaczyński w Mielcu
Jarosław Kaczyński w Mielcu | Fot. Inres24.pl
protestujacy
Grupa protestujących | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj