4.5 C
Rzeszów
piątek, 9 grudnia, 2022

Najnowsze

Jarosław Kaczyński na Podkarpaciu. Tak zareagował na swoich przeciwników

To była gorąca, polityczna niedziela na Podkarpaciu. A wszystko za sprawą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który odwiedził Mielec i Stalową Wolę. Na spotkania z prezesem przyszło bardzo wielu zwolenników obecnie rządzącej partii, ale wśród widzów na ulicy nie brakowało niewielkich, za to bardzo głośnych grup przeciwników.

REKLAMA

W Mielcu spotkanie z prezesem odbyło się w centrum miasta w Samorządowym Centrum Kultury, przy al. Niepodległości 7. – Nie mam specjalnych pytań do prezesa, ale chcę go zobaczyć na żywo, posłuchać. To zupełnie inny odbiór niż w telewizji – mówi 25-letni Damian.

Jak twierdzi jest wyborcą PiS. Po blisko 8 latach rządzenia państwem przez Zjednoczoną Prawicę, ogólnie jest zadowolony z osiągnięć i obietnic, choć na niektóre sprawy ma zupełnie inny pogląd. – Nie ze wszystkim się zgadzam, ale po prostu na rynku politycznym nie mamy za bardzo innego, lepszego wyboru – stwierdza Damian.

CZYTAJ TEŻ:  Gigantyczny "kret" zrobi tunel w górze Heb w Babicy

Po drugiej stronie ustawiła się grupa przeciwników PiS i jej prezesa. Na początku było około 20-30 osób, potem jeszcze trochę dołączyło. Byli dość dobrze zorganizowani. Mieli transparenty, gwizdki, niektórzy trąbki. Jeden z uczestników przekonywał, że jest mieszkańcem Mielca i przyszedł spontanicznie, aby wyrazić swój sprzeciw wobec rządzącej partii.

– Podzielili naród, wszystkich skłócają, teraz chcą nas skłócić z Niemcami, domagając się reparacji – mówi jeden z protestujących.

Kiedy spotkanie z prezesem się skończyło i wychodzili jej uczestnicy, protestujący skandowali: – Złodzieje! Komuniści!

Zwolennicy PiS nie dali się sprowokować. Machali do protestujących biało-czerwonymi flagami.

Prezes Jarosław Kaczyński do budynku wszedł i wyszedł bocznymi drzwiami. Kiedy opuszczał budynek centrum kultury, pojawiła się duża obstawa policji. Protestujący krzyczeli, a prezes tylko pomachał do nich rękę i nie tracąc na chwilę uśmiechu, wsiadł do swojej limuzyny. Kawalkada aut ruszyła na kolejne spotkanie w Stalowej Woli…

CZYTAJ TEŻ:  Biletomat oszalał. Wydrukował bilety na 5 tys. zł. Urzędnicy ostrzegają
Jarosław Kaczyński w Mielcu
Jarosław Kaczyński w Mielcu. Protestujący podczas odjazdu prezesa | Fot. Inres24.pl
Jarosław Kaczyński w Mielcu
Jarosław Kaczyński w Mielcu | Fot. Inres24.pl
protestujacy
Grupa protestujących | Fot. Inres24.pl
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
4.5 ° C
5 °
4 °
77 %
2.1kmh
100 %
pt.
4 °
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-2 °
wt.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu