27.3 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Kraksa i pożar przez sarnę. Tyle zostało z opla

REKLAMA

Dla 19-letniego kierowcy 13 maja był naprawdę pechowy. Tyle zostało z jego auta po spotkaniu z… sarną. Zwierze nagle wtargnęło na drogę. Młodzieniec nie chciał jej rozjechać. W wyniku gwałtownego hamowania stracił kontrolę nad pojazdem. Opel uderzył w drzewo i stanął w płomieniach!

Wszystko działo się w miejscowości Klecie, 13 maja, po godz. 13. Młodzieniec kierował oplem corsa. Nagle na drogę wybiegała sarna. Chcą uniknąć zderzenia, kierowca mocno depnął po hamulcach i stracił kontrolę nad autem. Pojazd wpadł na pobocze i z impetem uderzył w drzewo. Jego przód został rozbity. Po chwili pojawił się dym. Na szczęście młody szofer był tylko lekko poturbowany. Nie stracił przytomności i był w stanie sam wydostać się z samochodu.

🚨 Interwencja 56/2021 🗓️ 13.05.2021 🕚 13:51 📌 Klecie 🆘 Pożar samochodu Siły i środki: 🚒 GBA OSP Brzostek 🚒 GCBA OSP Brzostek 🚒 GBA JRG 2 PSP Dębica 🚒 GBA OSP Nawsie Brzosteckie Policja Foto: OSP Brzostek

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Brzostek Czwartek, 13 maja 2021

W aucie doszło do samozapłonu. Buchnęły płomienie i opel błyskawicznie zamienił się w wielką kulę ognia. Pożar ugasili strażacy. Samochód spłonął doszczętnie.

Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało.

Zdarzenie drogowe z udziałem dzikiego zwierzęcia jest bardzo problematyczne w dochodzeniu ewentualnego odszkodowania. Czy można starać się o nie, a jeśli tak, to od kogo?

Roszczeń można dochodzić od zarządcy drogi. Kiedy nasze żądania będą odrzucone przez urzędników, wówczas pozostaje spór cywilny w sądzie. – Trzeba wtedy wykazać zaniedbania zarządcy, które mogły wpłynąć na zaistniałe zdarzenie. Na przykład brak znaków ostrzegawczych, czy właściwego utrzymania zieleni, która utrudniała widoczność – mówi Irena Kowalczyk, prawnik.

Jak wskazują prawnicy, w przypadku, gdy na danym odcinku jest znak „uwaga dzikie zwierzęta”, wówczas szanse na dochodzenie roszczeń są bardzo nikłe.

Niekiedy, gdy do kolizji ze zwierzęciem dojdzie w obszarze, w którym odbywało się polowanie, wówczas można domagać się odszkodowania od koła łowieckiego.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj