1.5 C
Rzeszów
sobota, 2 grudnia, 2023

Kierowca autobusu potrącił rowerzystkę

REKLAMA

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj rano na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego z ul. 3-go Maja w Jarosławiu. Kierujący autobusem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce. Poszkodowana 58-letnia cyklistka trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca po godz. 6 na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego z ul. 3-go Maja w Jarosławiu. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący autobusem 72-letni mieszkaniec gminy Wiązownica, skręcając w prawo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem, 58-letniej mieszkance gminy Wiązownica.
W wyniku zderzenia pojazdów, kobieta trafiła do szpitala. Kierujący autosanem był trzeźwy.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny i szkic miejsca zdarzenia, dokumentację fotograficzną oraz ustalili świadków. Wszystkie te czynności pomogą teraz w ustaleniu przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Stosujmy się bezwzględnie do obowiązujących przepisów w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Źródło: KPP Jarosław

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj