23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Wpadł do lokalu. Groził pałką Turkowi i jego siostrze

REKLAMA

Do kebabu w Ropczycach wpadł 25-latek i zaczął obrażać dwoje obywateli Turcji – właściciela oraz jego siostrę. Groził też zdemolowaniem lokalu. Teraz podejrzany odpowie za znieważenie na tle narodowościowym.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Jak ustalili policjanci, około północy do siedzącego przy stoliku ze znajomymi obywatela Turcji, podszedł mężczyzna, który trzymając pałkę teleskopową, zaczął grozić mu i jego siostrze. Znieważył obelżywymi wyzwiskami, straszył, że zdemoluje lokal.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali napastnika. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Ropczyc.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące gróźb i znieważenia na tle narodowościowym. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, kontaktowania się z nimi, a także zakaz opuszczania kraju.

25-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za zarzucane mu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj