20 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Wpadł do lokalu. Groził pałką Turkowi i jego siostrze

Do kebabu w Ropczycach wpadł 25-latek i zaczął obrażać dwoje obywateli Turcji – właściciela oraz jego siostrę. Groził też zdemolowaniem lokalu. Teraz podejrzany odpowie za znieważenie na tle narodowościowym.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Jak ustalili policjanci, około północy do siedzącego przy stoliku ze znajomymi obywatela Turcji, podszedł mężczyzna, który trzymając pałkę teleskopową, zaczął grozić mu i jego siostrze. Znieważył obelżywymi wyzwiskami, straszył, że zdemoluje lokal.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali napastnika. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Ropczyc.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące gróźb i znieważenia na tle narodowościowym. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, kontaktowania się z nimi, a także zakaz opuszczania kraju.

25-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za zarzucane mu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
20 ° C
22.4 °
20 °
88 %
3.6kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
31 °
wt.
31 °
śr.
31 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu