13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Wpadł do lokalu. Groził pałką Turkowi i jego siostrze

Do kebabu w Ropczycach wpadł 25-latek i zaczął obrażać dwoje obywateli Turcji – właściciela oraz jego siostrę. Groził też zdemolowaniem lokalu. Teraz podejrzany odpowie za znieważenie na tle narodowościowym.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Jak ustalili policjanci, około północy do siedzącego przy stoliku ze znajomymi obywatela Turcji, podszedł mężczyzna, który trzymając pałkę teleskopową, zaczął grozić mu i jego siostrze. Znieważył obelżywymi wyzwiskami, straszył, że zdemoluje lokal.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali napastnika. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Ropczyc.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące gróźb i znieważenia na tle narodowościowym. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, kontaktowania się z nimi, a także zakaz opuszczania kraju.

CZYTAJ TEŻ:  9-latek jechał motorowerem. Skończyło się wypadkiem

25-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za zarzucane mu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu