16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Elton John schodzi ze sceny. Koniec kariery

REKLAMA

Legendarny Elton John (76 l.) właśnie zakończył swoją 5-letnią trasę „Farewell Yellow Brick Road” w Sztokholmie i prawdopodobnie zakończył swoją karierę. Na scenie zrobił wiele i osiągnął wiele. Ta muzyczna przygoda trwała 50 lat.

„Granie dla was było celem mojego życia. Dobranoc Sztokholmie. To wszystko” – powiedział muzyk do publiczności zgromadzonej 7 lipca prawdopodobnie na ostatnim koncercie artysty w jego długiej historii.

Elton John, który urodził się jako Reginald Dwight, wzbudzał kontrowersje swoją muzyką, ekstrawagancją i niesamowitą osobowością przez cały ten czas. Ale to nie wszystko – artysta zdołał osiągnąć niewyobrażalne sukcesy podczas tej pożegnalnej trasy! Liczby mówią same za siebie: aż 330 koncertów, ponad 6,25 miliona widzów i 816 milionów euro zysku.

Ale Elton John to nie tylko liczby. To człowiek pełen pasji i emocji, który zawsze dążył do osiągnięcia perfekcji na scenie. Granie dla swoich fanów było dla niego sensem życia.

Zakupomania i inne nałogi

Jednak życie Eltona Johna nie było bez trudności. Zmagając się z depresją, uzależnieniami od alkoholu, zakupomanii, narkotyków i innych nałogów, artysta stanął w obliczu wielu wyzwań. Ale mimo tych trudności potrafił podnieść się i wrócić na szczyt.

Jego przygoda z miłością również była pełna zakrętów. W latach 80. publicznie ujawnił swoją biseksualność, a nawet zawarł małżeństwo z niemiecką inżynierem dźwięku Renate Blauel. Niestety, związek ten nie przetrwał próby czasu i zakończył się po czterech latach. Potem Elton John związał się z partnerem Davidem Furnishaem. Obaj wzięli ślub w 2005 roku i wychowują dwoje dzieci, chłopców: Zachary’ego (12 l.) i Eliasza (10 l.).

Piosenka dla Lady Diany

Do historii muzyki przejdzie chyba jednym z najbardziej poruszających momentów – występ Eltona Johna w 1997 r na pogrzebie księżnej Diany (†36 l.), której był przyjacielem. Śpiewając ponownie swoją piosenkę „Candle in the Wind”, artysta potrafił poruszyć serca milionów ludzi na całym świecie, sprawiając, że po latach od premiery (1973 r.), utwór bił nowe rekordy popularności.

Dla wielu fanów jest jasne, że Elton John to nie tylko artysta, ale również ikona stylu. Zawsze potrafił zwrócić uwagę swoimi szalonymi strojami, wyjątkowymi okularami i oczywiście niesamowitymi kapeluszami. Jego kreacje na zawsze zapadną w pamięć wielbicieli.

Teraz, po wielu latach kariery, Elton John postanowił na stałe odwiesić mikrofon i – jak mówi – skoncentrować się na rodzinie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj