1.5 C
Rzeszów
sobota, 2 grudnia, 2023

Kolędowanie zaliczone. Wspaniały koncert na Matysówce

REKLAMA

2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To wydarzenie kończy cykl świąt Bożego Narodzenie. W kościołach rozbierane są żłóbki, choinki i przestaje się śpiewać kolędy. Zatem to była już ostatnia okazja, aby jeszcze w podniosłym nastroju, na Matysówce w Rzeszowie wysłuchać tego wyjątkowego koncertu!

Koncert kolęd odbył się w niedzielę 29 stycznia w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski. Wystąpili młodzi artyści z Pracowni Muzycznej RDK Matysówka i RDK Zalesie prowadzonej przez Katarzynę Szczerbinin. Zaprezentowali się również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 34 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Rzeszowie.

Koncert był wyjątkowy. Młodzi artyści byli znakomicie przygotowani i wykazali się wielkim talentem. Poruszyli licznie zebraną publiczność, która nie skąpiła braw każdemu z młodych wykonawców. Zaprezentowali nie tylko znane kolędy, ale również współczesne utwory, które nawiązują do Bożego Narodzenia.

Na koniec wszyscy zaśpiewali wspólnie „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. – Kolędowanie zaliczone! – powiedziała na koniec pani prowadząca.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj