21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Dzieci zachorowały na kolonii. Potrzebne były karetki

REKLAMA

20 dzieci z kolonii w Bieszczadach musiało trafić do szpitala. Powód? Podejrzenie zatrucia. Objawy: biegunka i wymioty. Sanepid już wie, co mogło wywołać te dramaty żołądkowo-jelitowe.

Nic nie wskazuje na salmonellę. Podejrzenie – zatrucie bakteriami coli i E coli. To właśnie je wykryto w wodzie dostarczanej w do kranów młodzieżowego schroniska w Rudence koło Leska. Właśnie tu 3 lipca przyjechała 29-osobowa grupa dzieci spędzić wakacje.

Dzieci są w wieku 8-11 lat. Pochodzą z Przemyśla i okolic. Po zakwaterowaniu zjadły kolację, a potem około północy zaczęły się problemy żołądkowo-jelitowe. Opiekunowie zawiadomili pogotowie. 20 dzieci trafiło do szpitali w Sanoku, Lesku, Brzozowie i Przemyślu. Większość, po kilkunastu godzinach została wypisana do domów.

Sprawę bada sanepid. Zabronił już używania wody z wodociągu zasilającego schronisko. To w nim wykryto niebezpieczne bakterie. Mogły przeniknąć do ujęcia wody wraz z deszczówką.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj