17.7 C
Rzeszów
środa, 4 października, 2023

Dyżurny uratował desperata

REKLAMA

Dyżurny policji z Lubaczowa uratował życie desperata.

W niedzielę około godz. 23 policjant odebrał telefoniczne zgłoszenie. Rozmówca powiedział, że kolega przysłał mu niepokojącego SMS-a. Wynikało z niego, że ma zamiar targnąć się na swoje życie. Kolega, który zgłaszał sprawę, nie znał nawet adresu desperata.

Dyżurny posiadając jedynie podstawowe dane, ustalił miejsce zamieszkania mężczyzny, nawiązał z nim kontakt telefoniczny i podtrzymywał rozmowę do momentu przyjazdu policyjnego patrolu. 48-latek w porę trafił pod opiekę lekarzy.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Spis organizacji pomocowych i więcej informacji znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA