15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Aldi na Mikołaja. Drugi sklep niemieckiej sieci w Rzeszowie!

REKLAMA

Powstał drugi sklep Aldi w Rzeszowie. Nowy market znajduje się na Słocinie przy ul. Witolda 34.

Nowy sklep Alid przy ul. Witolda w Rzeszowie został wybudowany od podstaw. To osobny, wielkopowierzchniowy pawilon liczący ok. 1500 mkw z dużym parkingiem.

Drugi sklep Aldi w Rzeszowie
Gazetka na otwarcie

Sklep wystartował 6 grudnia o godz. 6:30. Jak zwykle z takiej okazji dla klientów przygotowano niespodzianki i promocyjne ceny wielu produktów, zwłaszcza tych, oznaczonych własną marką Aldi.

Aldi na Podkarpaciu obecne jest już od kilku lat. W regionie sieć debiutowała marketem w Nisku. W Rzeszowie pierwszy sklep otworzyła w kwietniu 2021 r. w kompleksie Stara Szwalnia przy ul. Okulickiego.

Drugi rzeszowski sklep przygotowano zgodnie z odświeżonym pomysłem firmy na aranżację wnętrza. Jest nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim wygodnie dla klientów. Wszystkie towary są poukładane tak, abyśmy mogli je szybko odnaleźć między półkami.

Poza dniem otwarcia, godziny pracy sklepu są następujące:

  • Od poniedziałku do soboty: od 06:00 do 22:00
  • W niedziele handlowe: od 9:00 do 20:00.

Jak trafić do nowego sklepu Aldi w Rzeszowie? Zobacz lokalizację na mapie:

Aldi – krótka historia niemieckiego giganta

Firma powstała w 1913 roku w Schonnebeck – północno-wschodniej dzielnicy Essen, kiedy to Anna Albrecht otworzyła mały sklep spożywczy. Na przełomie lat 20. i 30. XX wieku, po śmierci męża, w sklepie zaczęli pomagać jej małoletni synowie Karl i Theodor. To oni po wojnie przejęli rodzinny interes i bardzo szybko go rozwinęli, przekształcając delikatesy w dyskont spożywczy. Bracia stali się jednymi z najbogatszych ludzi w Niemczech i na świecie.

W latach 60. XX w. spółka się podzieliła i każdy z braci kierował odrębną jej częścią. Utworzono Aldi Süd (Południe), które inwestowało w części południowej Niemiec, a także potem w USA i Aldi Nord (Północ), którym kierował Theo Albrecht. Ta część firmy zajęła się inwestycjami w Europie, w tym Polsce.

Drugi sklep Aldi w Rzeszowie
Drugi sklep Aldi w Rzeszowie – historia marki

W 1971 r. Theo Albrecht został uprowadzony dla okupu. Porywacze uwolnili go po 17 dniach, gdy firma zapłaciła im 7 mln marek, co było wtedy rekordem w historii RFN. Jak pisały media, ponoć przestępcy mieli wątpliwości, czy porwali właściwą osobę, bo ich ofiara wydała im się… zbyt biednie ubrana.

Theo i jego brat byli ludźmi skromnymi, dbającymi o prywatność. Stronili od mediów, publicznych wystąpień, konferencji, a nawet od spotkań z kontrahentami z branży.

Theo Albrecht (†88 l.) zmarł w 2010 r., a jego brat Karl († 94 l.) w 2014 r. Ich handlowy gigant nadal pozostaje rodzinną firmą. Koncern, podzielony na dwie grupy, obecnie ma na świecie ponad 10 tys. sklepów.

Aldi w Rzeszowie
Aldi w Rzeszowie, budowa | Fot. Inres24.pl
39
Zakupy

W jakiej sieci lubisz najbardziej robić zakupy?

family 2923690 1280

Zobacz też:

Kaufland przy Rejtana zaprasza klientów!

Nowy basen przy Matuszczaka w Rzeszowie. Takiego obiektu zazdrości nam cała Europa!

Wybierz imię dla krecicy. Sześć propozycji

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj