6.5 C
Rzeszów
sobota, 20 kwietnia, 2024

Leśnicy zapraszają po choinki

REKLAMA

Święta Bożego Narodzenia nie mogą obyć się bez choinki. To okazja, aby przynieść zapach przyrody i lasu do domu – oczywiście tylko wtedy, kiedy postawisz na żywą choinkę. Bogaty wybór drzewek przygotowali podkarpaccy leśnicy.

Co roku o tej porze nadleśnictwa w regionie prowadzą punkty sprzedaży choinek. Wybór jest ogromny. Są drzewka małe, wielkie – można dopasować je do każdego wnętrza – także do kościoła czy pałacu.

Przeważają świerki, reszta to jodły i sosny. Najwięcej, bo ponad tysiąc drzewek przygotowało do sprzedaży Nadleśnictwo Leżajsk.

Kupując od leśników choinkę możemy być spokojni o ekologię. Bo to specjalne drzewka, pochodzące z zabiegów pielęgnacyjnych lasu. Niektóre zagrażały liniom wysokiego napięcia.

– Wysokość drzewek w tych miejscach nie może przekroczyć 4-5 metrów, zatem bez względu na to, czy zostaną sprzedane, w najbliższych latach i tak trzeba je wyciąć – mówi Edward Marszałek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Za choinkę świerkową do 1,5 metra trzeba zapłacić średnio 30 zł, zaś za specjalne drzewko (np. do kościołów czy urzędów) powyżej 5 metrów wysokości – od 110 zł wzwyż.

269601759 276016334561792 6502149426284159006 n

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj