18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Chciał położyć kabel, znalazł arsenał

REKLAMA

Nietypowego, a zarazem bardzo groźnego odkrycia dokonał mieszkaniec Nienowic w powiecie jarosławskim. Podczas kopania rowu na kabel, natknął się na skorodowany arsenał. Okazało się, że to militarne pamiątki z II wojny światowej.

Na szczęście nie doszło do przypadkowej eksplozji i nikomu nic się nie stało. Wkrótce znaleziskiem zajęli się mundurowi. Policyjny pirotechnik dokładnie i ostrożnie je obejrzał. Wśród ujawnionych niewybuchów było: 29 granatów RTG33, 6 zapalników i 25 granatów rurowych.

Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie sprawdzili teren i usunęli niewybuchy.

Policjanci ostrzegają:

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj