20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ul. Grottgera

REKLAMA

W środę – 1 lutego rozpoczęły się prace przy przebudowie ul. Grottgera, będące jednym z elementów potężnej inwestycji – budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

W środę (1 lutego) wykonawca prac – firma Budimex zamknął ulicę Grottgera – odcinek od skrzyżowania z ul. Asnyka do placu Kilińskiego. Ulica św. Mikołaja jest teraz jednokierunkową – ruch od strony ul. Asnyka w kierunku ul. Żeromskiego.

Na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Grottgera w środę rozpoczęła się przebudowa. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się chodnikiem. Ruch pieszy będzie odbywał się wyłączoną z ruchu samochodowego jezdnią.

RCK to zadanie składające się z trzech elementów. Pierwszy z nich to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów. Drugi to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj