17.5 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ul. Grottgera

W środę – 1 lutego rozpoczęły się prace przy przebudowie ul. Grottgera, będące jednym z elementów potężnej inwestycji – budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

REKLAMA

W środę (1 lutego) wykonawca prac – firma Budimex zamknął ulicę Grottgera – odcinek od skrzyżowania z ul. Asnyka do placu Kilińskiego. Ulica św. Mikołaja jest teraz jednokierunkową – ruch od strony ul. Asnyka w kierunku ul. Żeromskiego.

Na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Grottgera w środę rozpoczęła się przebudowa. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się chodnikiem. Ruch pieszy będzie odbywał się wyłączoną z ruchu samochodowego jezdnią.

RCK to zadanie składające się z trzech elementów. Pierwszy z nich to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów. Drugi to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca.

CZYTAJ TEŻ:  To były ułamki sekundy. 4-latek wbiegł pod samochód

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
17.5 ° C
18.3 °
16.9 °
48 %
8.8kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
9 °
wt.
4 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu