20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Budowa RCK. Ul. Grottgera znów przejezdna

REKLAMA

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. W związku z pracami archeologicznymi do 20 czerwca był zamknięty odcinek ul. Grottgera. Ale od wtorku – 21 czerwca droga znów jest przejezdna. Do tego – po sygnałach od mieszkańców – stworzono miejsca postojowe, które pozwalają na krótko zatrzymać się przed dworcem, aby wysadzić pasażera.

RCK to wielkie zadanie składające się z trzech etapów. Plac przed dworcem będzie nowocześnie zagospodarowany. Będzie można stąd łatwo przesiąść się na autobus. Pod ziemią znajdzie się parking na 100 aut.

Budowa już trwa. Wykonawca przebudowuje m.in. instalacje podziemne, z których część biegnie pod ulicą Grottgera. W związku z tym konieczne było wyłączenie z ruchu części tej ulicy, na odcinku od ul. Św. Mikołaja do placu Kilińskiego. Przebudowa musiała być poprzedzana badaniami archeologicznymi.

Jedno ze stanowisk archeologicznych znajdowało się w rejonie hotelu Polonia. Aby mogło zostać ono należycie sprawdzone, konieczne było zamknięcie ulicy. Ale droga znów jest dostępna.

Miasto informuje, że po sygnałach od mieszkańców, przy ul. Grottgera wyznaczono osiem miejsc postojowych kiss&ride, umożliwiających krótkotrwały postój. Miejsca powstały przy Grottgera, po stronie kamienic.

Zobacz też:

Pracowite pszczółki rzeszowianki. Robią miód, że ho ho…

Pierwszy ekologiczny piknik już za nami. Będą następne

Ulica Jarowa na osiedlu Zwięczyca zostanie rozbudowana

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj