15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Ulica Jarowa na osiedlu Zwięczyca zostanie rozbudowana

REKLAMA

Przebudowa jezdni, wykonanie chodnika i budowa oświetlenia. Takie prace szykuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie dla ulicy Jarowej na osiedlu Zwięczyca.

Przetarg na zaprojektowanie przebudowy został już ogłoszony. Dokumentacja powstanie dla około 630-metrowego ulicy Jarowej na odcinku od ul. Nowogrodzkiej do ul. Leśnej, wraz ze zjazdami na posesje i skrzyżowaniami z ulicami Nowogrodzką, Starowiejską, Saletyńską i Leśną, które się z nią łączą.

Jezdnia ulicy Jarowej ma być rozbudowana do szerokości 7 metrów. Wzdłuż niej powstanie chodnik, ale niewykluczone, że uda się zmieścić tutaj także ścieżkę rowerową. Przebudowane będą zatoki autobusowe, projektant ma także zaplanować zabezpieczenie linii brzegowej rzeki Paryja oraz zaprojektować budowę mostu przez nią. Ulica zostanie także oświetlona.

Projekt inwestycji ma być gotowy w przyszłym roku i wówczas planowane jest rozpoczęcie robót.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie

Zobacz też:

Na Stadionie Miejskim odbędą się mecze eliminacyjne Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet

Ruszyły miejskie potańcówki. Zabawa nie tylko dla seniorów

Nowa atrakcja na Rynku. Na tym fortepianie można grać!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj