6 C
Rzeszów
środa, 28 lutego, 2024

Zbudują rondo przy ZUS. Uwaga na utrudnienia

REKLAMA

Ruszyła budowa ronda przy ZUS w Rzeszowie. Zmieni się układ komunikacyjny w tym rejonie miasta. Zanim drogowcy uporają się ze swoim zadaniem, trzeba liczyć się z utrudnieniami.

W Rzeszowie już od wielu miesięcy trwają drogowe prace, które zaczęły od budowy całkowicie nowego tunelu pod torami na ul. Batorego. Przebudowa objęła także okoliczne ulice, m.in.: Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego oraz Siemieńskiego. A wszystko po to, aby można było łatwiej dojechać z północnych dzielnic do centrum.

Teraz drogowcy zajęli się kolejną częścią wielkiego projektu. To rondo przy ZUS. Od 4 lipca zmianie uległa organizacja ruchu w tym miejscu.

Jadąc ul. Głowackiego od strony al. Piłsudskiego można skręcić tylko w prawo, w ul. Siemiradzkiego. Nie ma możliwości skręcania w lewo, w ul. Fredry ani zawracania. Te utrudnienia, związane z budową ronda, wprowadzone zostają do odwołania.

Jeszcze przed remontem wąskim gardłem był właśnie tunel pod torami na ul. Batorego. Ruch odbywał się wahadłowo jednym pasem. Teraz będzie wygodny przejazd w obu kierunkach. Przy tunelu prace są już praktycznie na finiszu.

Przebudowa całego układu kilkunastu dróg w centrum Rzeszowa zakończy się jesienią.

Zobacz też:

Na tym placu można pobawić się w lotnisko

Nowa droga połączy ul. Błogosławionej Karoliny z Dynowską na osiedlu Kotuli

Budowa RCK. Ul. Grottgera znów przejezdna

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj