15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Zbudują rondo przy ZUS. Uwaga na utrudnienia

REKLAMA

Ruszyła budowa ronda przy ZUS w Rzeszowie. Zmieni się układ komunikacyjny w tym rejonie miasta. Zanim drogowcy uporają się ze swoim zadaniem, trzeba liczyć się z utrudnieniami.

W Rzeszowie już od wielu miesięcy trwają drogowe prace, które zaczęły od budowy całkowicie nowego tunelu pod torami na ul. Batorego. Przebudowa objęła także okoliczne ulice, m.in.: Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego oraz Siemieńskiego. A wszystko po to, aby można było łatwiej dojechać z północnych dzielnic do centrum.

Teraz drogowcy zajęli się kolejną częścią wielkiego projektu. To rondo przy ZUS. Od 4 lipca zmianie uległa organizacja ruchu w tym miejscu.

Jadąc ul. Głowackiego od strony al. Piłsudskiego można skręcić tylko w prawo, w ul. Siemiradzkiego. Nie ma możliwości skręcania w lewo, w ul. Fredry ani zawracania. Te utrudnienia, związane z budową ronda, wprowadzone zostają do odwołania.

Jeszcze przed remontem wąskim gardłem był właśnie tunel pod torami na ul. Batorego. Ruch odbywał się wahadłowo jednym pasem. Teraz będzie wygodny przejazd w obu kierunkach. Przy tunelu prace są już praktycznie na finiszu.

Przebudowa całego układu kilkunastu dróg w centrum Rzeszowa zakończy się jesienią.

Zobacz też:

Na tym placu można pobawić się w lotnisko

Nowa droga połączy ul. Błogosławionej Karoliny z Dynowską na osiedlu Kotuli

Budowa RCK. Ul. Grottgera znów przejezdna

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj