8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Nowa droga połączy ul. Błogosławionej Karoliny z Dynowską na osiedlu Kotuli

REKLAMA

Przyszła droga na rzeszowskim osiedlu Kotuli będzie miała ok. 400 metrów długości. Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 13 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Budowa drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z Dynowską, została wpisana do kontraktów osiedlowych, które Konrad Fijołek podpisywał z mieszkańcami podczas kampanii prezydenckiej.

Przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogę został już ogłoszony. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest latem. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 13 miesięcy na wykonanie zadania. Nowa ulica będzie miała 6 metrów szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstaną także zatoki postojowe i oświetlenie. Częścią inwestycji będzie budowa kanalizacji deszczowej.

Nowa droga, która przebiegać będzie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18, będzie dojazdem do bloków mieszkalnych, które powstały w rejonie ulic Dynowskiej i Czudeckiej. Obecnie mieszkający tam rzeszowianie mogą korzystać tylko z ul. Wołyńskiej.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj