25 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Nowa droga połączy ul. Błogosławionej Karoliny z Dynowską na osiedlu Kotuli

Przyszła droga na rzeszowskim osiedlu Kotuli będzie miała ok. 400 metrów długości. Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 13 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

REKLAMA

Budowa drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z Dynowską, została wpisana do kontraktów osiedlowych, które Konrad Fijołek podpisywał z mieszkańcami podczas kampanii prezydenckiej.

Przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogę został już ogłoszony. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest latem. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 13 miesięcy na wykonanie zadania. Nowa ulica będzie miała 6 metrów szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstaną także zatoki postojowe i oświetlenie. Częścią inwestycji będzie budowa kanalizacji deszczowej.

Nowa droga, która przebiegać będzie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18, będzie dojazdem do bloków mieszkalnych, które powstały w rejonie ulic Dynowskiej i Czudeckiej. Obecnie mieszkający tam rzeszowianie mogą korzystać tylko z ul. Wołyńskiej.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
25 ° C
25 °
25 °
65 %
2.1kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
32 °
wt.
31 °
śr.
30 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu