23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nie pozwólmy im zginąć z chłodu. Wystarczy dać sygnał

REKLAMA

Bez wody, prądu, ogrzewania. W takich warunkach także żyją ludzie, i to całkiem blisko, może tuż za rogiem naszego domu. Nastały chłody, nie pozwólmy, by bezdomni, ubodzy, samotni umierali z zimna.

W Jarosławiu policja sprawdziła miejsca, w których mieszkają takie osoby. Lokatorom proponowano przeprowadzkę do schronisk, gdzie jest przede wszystkim ciepło. Nie wiadomo ile osób się na to zdecyduje, bo często problem jest zakaz picia alkoholu.

Policja zachęca do informowania o miejscach, w których koczują bezdomni, czy też samotni, którym może grozić zamarznięcie. Można zrobić to wybierając 112, albo wykorzystać do tego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przy zgłoszeniu należy dodanie opisać lokalizację, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj