-2.5 C
Rzeszów
wtorek, 5 grudnia, 2023

Autostrady za darmo. Niektóre i dla niektórych

REKLAMA

Super wiadomość dla wszystkich kierowców i motocyklistów! Prezydent Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę, która mówi, że od 1 lipca nie trzeba płacić za przejazd samochodami osobowymi po niektórych autostradach. To oznacza, że będziesz mógł jeździć bezpłatnie po odcinkach A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica. Tak, to prawda, nie będziesz musiał wyjmować portfela ani skrobać pieniędzy na bramkach!

Ale to nie wszystko! W nowej ustawie jest też coś, co dotyczy ciężarówek. Od teraz będzie zakazane, żeby się wyprzedzały na trasach szybkiego ruchu. Czyli takie wielkie i ciężkie ciężarówki będą musiały trzymać się z tyłu i nie będą mogły wyprzedzać innych aut. Ale uwaga, jest małe wyjątkowe 'ale’. Jeśli ciężarówka, którą chcą wyprzedzić, jedzie dużo wolniej niż powinna, to wtedy tak, można spróbować ją przejechać.

Cała ta zmiana ma na celu zrobić nasze podróże bezpieczniejszymi i przyjemniejszymi. Jednak wciąż musimy płacić za odcinki autostrad, które zarządzane są przez spółki. Tak jest na A4 między Krakowem a Katowicami. Tu koszt pokonania odcinka to 30 zł.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj