28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Tłuszcz sparaliżował na tydzień niemiecką autostradę

REKLAMA

Kto to zrobił? Nikt się nie przyznaje. Nic dziwnego, słony rachunek jest do zapłaty – 1,5 mln euro (prawie 7 mln zł!). Tyle wyniosły koszty sprzątania autostrady A7 w pobliżu Getyngi w Niemczech.

Autostrada prawie przez tydzień była nieczynna. A wszystko przez śliską maź która wylała się z ciężarówki między Northeim a Lutterberg. Kierowca przejechał spory odcinek, gubiąc cały swój ładunek. Z cysterny wyciekło na drogę aż 20 ton tłuszczu kawowego. Oleista plama stwarzała ogromne zagrożenie. Wstrzymano ruch.

Zanieczyszczony asfalt wcale nie było prosto wyczyścić. Jak informuje dziennik BILD, z problemem walczyły 22 instytucje i firmy. Sztab kryzysowy liczył blisko 200 osób i ponad setkę pojazdów. Do pucowania drogi zużyto aż 700 tys. litrów wody. Nic dziwnego, że rachunek do zapłaty jest kolosalny.

Prowadzone dochodzenie jednak umorzono. Na razie nie ustalono winowajcy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj