6.1 C
Rzeszów
czwartek, 22 lutego, 2024

Dramatyczny wypadek w kamieniołomie. Na pomoc ruszyło GOPR

REKLAMA

Nieczynny kamieniołom w Bóbrce w Bieszczadach przyciąga turystów, choć wspinaczka po śliskich, stromych skałkach jest bardzo niebezpieczna. Przekonał się o tym młody mężczyzna, który runął ze ściany. Konieczna była akcja GOPR.

Kamieniołom położony jest w pobliżu Soliny i znajduje się na stoku góry Koziniec, która liczy 522 m n.p.m. Wiele osób zapuszcza się w te rejony, aby ze szczytu podziwiać wspaniałe widoki: Zalewy Myczkowiecki, tamę i Jezioro Solińskie.

Niestety, to niebezpieczne wyprawa, nawet dla doświadczonych łazików. Strome, śliskie skałki są groźne o każdej porze roku, a w szczególności po deszczu. Wtedy łatwo o poślizg i upadek. Ryzyko jest ogromne.

22 października w Bóbrce doszło do nieszczęśliwego wypadku. Mężczyzna spadł ze ściany kamieniołomu. Doznał obrażeń głowy i kończyn. Poszkodowanego znaleziono u podnóży ściany.

Na miejsce skierowano służby. Do rannego dotarli ratownicy GOPR. Udzielili pierwszej pomocy i przy pomocy quada oraz specjalnej przyczepki z noszami przewieźli poszkodowanego do miejsca, w którym mogła się nim zająć załoga pogotowia. Na miejsce ściągnięto karetkę i śmigłowiec, który szybko przetransportował mężczyznę do szpitala.

👉Za nami pracowity październikowy weekend… ✅Piątek (21.10) 👉Ratownicy ze stacji w Cisnej, ok. godz. 16.00 zostali…

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Poniedziałek, 24 października 2022

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj