28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Dramatyczny wypadek w kamieniołomie. Na pomoc ruszyło GOPR

REKLAMA

Nieczynny kamieniołom w Bóbrce w Bieszczadach przyciąga turystów, choć wspinaczka po śliskich, stromych skałkach jest bardzo niebezpieczna. Przekonał się o tym młody mężczyzna, który runął ze ściany. Konieczna była akcja GOPR.

Kamieniołom położony jest w pobliżu Soliny i znajduje się na stoku góry Koziniec, która liczy 522 m n.p.m. Wiele osób zapuszcza się w te rejony, aby ze szczytu podziwiać wspaniałe widoki: Zalewy Myczkowiecki, tamę i Jezioro Solińskie.

Niestety, to niebezpieczne wyprawa, nawet dla doświadczonych łazików. Strome, śliskie skałki są groźne o każdej porze roku, a w szczególności po deszczu. Wtedy łatwo o poślizg i upadek. Ryzyko jest ogromne.

22 października w Bóbrce doszło do nieszczęśliwego wypadku. Mężczyzna spadł ze ściany kamieniołomu. Doznał obrażeń głowy i kończyn. Poszkodowanego znaleziono u podnóży ściany.

Na miejsce skierowano służby. Do rannego dotarli ratownicy GOPR. Udzielili pierwszej pomocy i przy pomocy quada oraz specjalnej przyczepki z noszami przewieźli poszkodowanego do miejsca, w którym mogła się nim zająć załoga pogotowia. Na miejsce ściągnięto karetkę i śmigłowiec, który szybko przetransportował mężczyznę do szpitala.

👉Za nami pracowity październikowy weekend… ✅Piątek (21.10) 👉Ratownicy ze stacji w Cisnej, ok. godz. 16.00 zostali…

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Poniedziałek, 24 października 2022

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj