18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Zmarło dwóch pacjentów na Covid-19. Pierwsza ofiara w Rzeszowie

REKLAMA

W szpitalu zakaźnym w Łańcucie zmarło dwóch pacjentów z powodu Covid-19. Ofiary to: 88-letni mieszkaniec Rzeszowa oraz 88-letni mężczyzna z powiatu jarosławskiego. W powiecie jarosławskim obecnie jest najtrudniejsza sytuacja związana z pandemią. Wciąż notuje się tu największą liczbę zakażeń.

Jak poinformował w środę podkarpacki sanepid, w regionie potwierdzono 12 kolejnych infekcji. A dotyczą one:

  • 10 osób z powiatu jarosławskiego (3 starsze kobiety, dwie w sile wieku , nastolatka i dziecko oraz starszy mężczyzna i dwóch w sile wieku ) w tym dziewięć osób w izolacji jedna hospitalizowana;
  • 2 osoby z powiatu strzyżowskiego kobieta w sile wieku i dziecko (izolacja)

Od początku pandemii na Podkarpaciu stwierdzono 577 przypadków koronawirusa. 50 osób zmarło, a 352 wyzdrowiały. Ostatni ozdrowieńcy to: starsza kobieta i nastolatka z powiatu przemyskiego.

W Jarosławiu ponownie otwarto oddział wewnętrzny miejscowego szpitala. Wcześniej był zamknięty, właśnie z ujawnieniem infekcji wśród pacjentów i kilku osób z personelu. Pomieszczenia zostały dokładnie zdezynfekowane i sprawdzone.

– Realizowane są przyjęcia pacjentów na wszystkie oddziały szpitalne – informuje jarosławski Centrum Medyczne.

Działalność wznowiła także Klinika Hematologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 przy ul. Szopena w Rzeszowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj