8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Złodziej kradnie kielich i kartę z klasztoru

REKLAMA

Dla tego rabusia nie ma nic świętego. 40-latek grasował w klasztorze oo. Bernardynów w Leżajsku. Połasił się na kartę bankomatową, ale również na pozłacany kielich.

Złodziej zakradł na się zakrystię. Najpierw dobrał się do torebki kobiety, która pracuje na terenie klasztoru. Zrabował z niej kartę bankomatową, dokumenty i 100 zł.

Rabusiowi spodobały się również naczynia liturgiczne. Jego łupem padł pozłacany kielich, patena oraz bielizna kielichowa: korporał, palka, puryfikaterz.

Zakon wycenił straty na 2000 zł.

Okazało się, że rabuś zaznaczał swoją obecność, usiłując wypłacać pieniądze ze skradzionej karty. Wykonał aż 9 takich prób i 6 razy skutecznie. Ograbił poszkodowaną na 6 tys. zł.

Szczęście złodzieja nie trwało na szczęście długo. Policjanci szybko wpadli na trop opryszka. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, a także złożył obszerne wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali skradziony kielich, patenę oraz bieliznę kielichową, które po wykonaniu wszystkich czynności, wrócą do bazyliki.

Złodziej w klasztorze
Łupy z klasztoru | Fot. KPP Leżajsk

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj