20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Dach zwalił się. W środku był gospodarz

REKLAMA

Strażacy ruszyli na ratunek i zdążyli w samą porę. Wydobyli ze zrujnowanego domu w Łopuszce Wielkiej starszego mężczyznę. Po chwili w części mieszkania, w której się schronił, także zawalił się dach.

Wszystko działo się w poniedziałek, 30 sierpnia. Około godz. 18.30 strażacy otrzymali zgłoszenie o katastrofie budowlanej. W Łopuszce Wielkiej w powiecie przeworskim zawalił się komin, a wkrótce także dach starego domu. W środku był 65-letni mężczyzna, który schronił się w nienaruszonej części mieszkania. Ratownicy do niego dotarli i pomogli wydostać się na zewnątrz. Zdążyli w samą porę, bo wkrótce z wielkim hukiem reszta dachu zawaliła się do środka budynku.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ale straty są duże. Dom nie nadaje się do użytku. – Straciłem wszystko. To dom jeszcze po rodzicach. Nie stać mnie było na naprawę. Żyję tylko ze skromnego zasiłku – mówi nam pan Marian, który na razie schronienie znalazł u rodziny.

W działaniach ratowniczych brało udział 34 strażaków, Policja, Nadzór Budowlany oraz pracownicy MOPS-u. Budynek decyzją Inspektora Nadzoru Budowlanego został wyłączony z dalszego użytkowania.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj