23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Przez pijanego kierowcę trzech chłopców straciło rodziców. Sąd zdecydował, kto zajmie się sierotami

REKLAMA

Pijany, bezmyślny kierowca w jednej sekundzie zrujnował życie całej rodziny. Przez niego zginęło niewinne małżeństwo, a troje ich małych dzieci zostało sierotami. We wtorek sąd zdecydował, kto zajmie się rodzeństwem. Ich opiekunem prawnym będzie wujek wraz ze swoją żoną.

37-letni kierowca brawurowo wyprzedzał, a do tego miał 1,74 promila alkoholu. Jego sportowe audi S7 było na drodze jak czołg. W Jamnicy pod Stalową Wolą mężczyzna przy prędkości 120 km/h zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym audi A4, który podróżowała rodzina. Małżeństwo jechało do szpitala razem z najmłodszym – 2,5-letnim synkiem, który uderzył się w domu podczas zabawy. Tylko malutki Sebastianek przeżył drogowy horror. Dziecko trafiło do szpitala, nie odniosło poważniejszych obrażeń.

W przypadku śmierci rodziców, sąd musiał podjąć szybką decyzję, co zrobić z osieroconymi dziećmi. Muszą mieć opiekuna prawnego i ustalone miejsce, w którym będą przebywać. To konieczność, bo bez tego szpital nawet nie miałby jak wypisać małego chłopca, nie miałby komu go wydać.

osp grebow wypadek
Z auta który podróżowała rodzina nic nie zostało | Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Grębowie/Facebook

Rozpacz bliskich i decyzja sądu

Dzieci nie trafią do żadnej placówki. Opieką otoczy je najbliższa rodzina. Początkowo babcia i dziadek od razu zgłosili się na opiekunów, ale są osobami, które mają już swoje lata (73 i 74 l.). Choć są sprawni, sąd mógłby im nie powierzyć opieki ze względu właśnie na wiek, bo chodzi o długofalowe zabezpieczenie interesu dzieci.

Krewni uzgodnili, że rodzeństwem zaopiekuje się wujek – brat zmarłej matki dzieci, który mieszka w tej samej miejscowości Przędzel pod Niskiem. Po wypadku starsi chłopcy (10 i 9 l.) trafili właśnie od razu do niego. Nieopodal mieszkają dziadkowie, z którymi wnuki są bardzo zżyte. Chodzi też o to, aby nie zmieniać im szkoły, środowiska. I tak spotkało ich ogromne cierpienie… Ich życie już nigdy nie będzie takie jak przed wypadkiem. – Wiedzą, że mama i tata nie wrócą. Ale to chyba do nich jeszcze nie dociera. My wszyscy jesteśmy w szoku, rozpaczy. Nie wiemy, czy kiedykolwiek zdołamy się z tym wszystkim pogodzić – mówi reporterom Faktu ciocia chłopców.

Decyzję o powierzeniu opieki wydał we wtorek (6/07) sąd w Nisku. Na razie to decyzja tymczasowa. Dalszym etapem będzie ustanowienie rodziny zastępczej.

10-letni Arturek niedawno był u I komunii, 9-letni Norbert będzie miał ją za rok. Malutki Sebastianek może nawet dobrze nie pamiętać rodziców… Tragedia to rewolucja w życiu dzieci i ich krewnych. Trauma, której łatwo nie uleczy czas.

Wielka miłość

Małżeństwo było bardzo szczęśliwe. Ich krewni opowiadają o wielkiej miłości, która połączyła Mariusza (†39 l.) i Marzenę (†37 l). Pokochali się od pierwszego wejrzenia i zanim się pobrali 9 lat byli w narzeczeństwie. Oboje najpierw pracowali we Francji, potem Mariusz założył firmę wykończeniową. Jego żona skupiła się na wychowaniu synków, ale ostatnio dorabiała w biurze – w kancelarii notarialnej. Niedawno postawili okazały dom. – Pozostało im tylko cieszyć się życiem, wychowywać dzieci. Synkowie byli dla nich wszystkim – opowiada sąsiadka.

Wypadek w Jamnicy
Rozbite audi S7, którym poruszał się sprawca | Fot. KPP Stalowa Wola

SPRAWCA wypadku Grzegorz G. (37 l.) usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości. Według śledczych miał 1,74 promila alkoholu w organizmie. Po operacji przebywa w szpitalu w Stalowej Woli i jest pilnowany przez policję. Na razie jego stan nie pozwala go aresztować. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Zobacz też:

wypadek w jamnicy zajawka1

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj