0.9 C
Rzeszów
piątek, 2 grudnia, 2022

Najnowsze

Uczeń stracił oko. Były dyrektor i nauczyciel skazani

Rafał stracił oko na szkolnej strzelnicy w Stalowej Woli, na której ranił go rykoszet. Prokuratura ustaliła, że obiekt działał nielegalnie i nie spełniał standardów bezpieczeństwa. Były dyrektor placówki oraz nauczyciel stanęli przed sądem, oskarżeni o nieumyślne narażenie uczniów na niebezpieczeństwo oraz nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u poszkodowanego młodzieńca. Po 6 latach od zdarzenia zapadł nieprawomocny wyrok.

REKLAMA

Sprawą zajmował się sąd w Stalowej Woli. 19 lipca 2022 r. wydał wyrok. Nauczyciel, major rezerwy, Krzysztof S. (60 l.) został skazany na rok i 6 miesięcy więzienia. Otrzymał 4-letni zakaz pełnienia funkcji nauczyciela sportowego oraz ma do zapłacenia 10 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonego.

Włodzimierz S. (67 l.), były dyrektor placówki, który jest już na emeryturze, został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Również ma do zapłacenia 10 tys. zł nawiązki.

CZYTAJ TEŻ:  Śmierć podczas policyjnej interwencji. Śledczy mają kluczowe opinie

Do zdarzenia doszło 23 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 w Stalowej Woli. Rafał miał wtedy 17 lat i chodził do liceum, do klasy o edukacji wojskowej. Wśród zajęć uczniowie mieli treningi strzeleckie.

Podczas ćwiczeń chłopiec został trafiony rykoszetem w oko. Nauczyciel przyłożył mu do rany papier toaletowy, bo na miejscu nie było nawet apteczki.

Poszkodowany przeszedł kilka operacji. Lekarzom nie udało się uratować pacjentowi wzroku. Młodzieniec widzi tylko na jedno oko.

Sprawą wypadku zajęła się prokuratura. – Obiekt został wykonany z naruszeniem przepisów bezpieczeństwa. Ściany nie miały właściwych zabezpieczeń przed rykoszetami – przedstawiał uchybienia Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

W śledztwie oskarżeni mężczyźni nie przyznali się do winy.

CZYTAJ TEŻ:  Czy po 14 latach wróci podatek za psa?

Wyrok nie jest prawomocny, stronom przysługuje złożenie apelacji.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.6 °
-0.8 °
87 %
4.1kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
6 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu