20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Uczeń stracił oko. Były dyrektor i nauczyciel skazani

REKLAMA

Rafał stracił oko na szkolnej strzelnicy w Stalowej Woli, na której ranił go rykoszet. Prokuratura ustaliła, że obiekt działał nielegalnie i nie spełniał standardów bezpieczeństwa. Były dyrektor placówki oraz nauczyciel stanęli przed sądem, oskarżeni o nieumyślne narażenie uczniów na niebezpieczeństwo oraz nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u poszkodowanego młodzieńca. Po 6 latach od zdarzenia zapadł nieprawomocny wyrok.

Sprawą zajmował się sąd w Stalowej Woli. 19 lipca 2022 r. wydał wyrok. Nauczyciel, major rezerwy, Krzysztof S. (60 l.) został skazany na rok i 6 miesięcy więzienia. Otrzymał 4-letni zakaz pełnienia funkcji nauczyciela sportowego oraz ma do zapłacenia 10 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonego.

Włodzimierz S. (67 l.), były dyrektor placówki, który jest już na emeryturze, został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Również ma do zapłacenia 10 tys. zł nawiązki.

Do zdarzenia doszło 23 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 w Stalowej Woli. Rafał miał wtedy 17 lat i chodził do liceum, do klasy o edukacji wojskowej. Wśród zajęć uczniowie mieli treningi strzeleckie.

Podczas ćwiczeń chłopiec został trafiony rykoszetem w oko. Nauczyciel przyłożył mu do rany papier toaletowy, bo na miejscu nie było nawet apteczki.

Poszkodowany przeszedł kilka operacji. Lekarzom nie udało się uratować pacjentowi wzroku. Młodzieniec widzi tylko na jedno oko.

Sprawą wypadku zajęła się prokuratura. – Obiekt został wykonany z naruszeniem przepisów bezpieczeństwa. Ściany nie miały właściwych zabezpieczeń przed rykoszetami – przedstawiał uchybienia Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

W śledztwie oskarżeni mężczyźni nie przyznali się do winy.

Wyrok nie jest prawomocny, stronom przysługuje złożenie apelacji.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj