4.5 C
Rzeszów
piątek, 9 grudnia, 2022

Najnowsze

Tragiczna interwencja w Radymnie. Jak zginął Krystian S.?

Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok Krystiana S. (†42 l.), który zmarł podczas interwencji policji w Radymnie. Mężczyzna podczas wyprowadzania ze sklepu do radiowozu miał się zapierać. Policjant zastosował dźwignię na szyję.

REKLAMA

Jak wynika z nagrań z monitoringu, z którymi zapoznali się śledczy, ucisk trwał ok 70 sekund. Powalony mężczyzna na chodniku został skuty kajdankami i nagle stracił przytomność. Zmarł podczas reanimacji.

Jak podała w czwartek (15 września) prokuratura, biegły określił, że obrażenia, których doznał denat powstały na skutek ucisku, który można określić jako duszenie. – Biegły, jako przyczynę zgonu, wskazał zatrzymanie krążenia w mechanizmie zadławienia. Opinia ma charakter wstępny i zostanie uzupełniona – zaznaczyła na konferencji prasowej Beata Starzecka, zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu.

CZYTAJ TEŻ:  Po 13 latach wróciły pociągi na linii Mielec - Padew

Prokurator zaznacza, że do rzadkości należą sytuacje, w których tak krótki ucisk spowodowałby zgon. — Dlatego, co jest bardzo ważne, nie da się wykluczyć, że wpływ na zgon miały też inne czynniki, jak proces chorobowy i np. zażyte leki czy stężenie alkoholu, jeśli takowe było. Dlatego musimy poczekać jeszcze na wyniki szczegółowych badań histopatologicznych, które także zostały zlecone — dodaje prokurator Beata Starzecka.

W miniony poniedziałek, 12 września policjanci przyjechali zatrzymać Krystiana S., bo wcześniej groził kuzynce. Kobieta kilka razy dzwoniła na 112, ponieważ 42-latek miał niebezpieczne narzędzia. Za wcześniejsze ataki kilka dni wcześniej sąd nakazał umieścić go zakładzie psychiatrycznym. Decyzja ta jednaka nie zdążyła się uprawomocnić.

CZYTAJ TEŻ:  Przyjdź na defiladę i świętuj niepodległość z dyspensą!

Na razie postępowanie prowadzone jest w sprawie. Wszystko zależy od biegłych, którzy określą czy policjanci postępowali zgodnie z przepisami i czy nie doszło do przekroczenia uprawnień.

Obaj funkcjonariusze zostali zawieszeni na okres 3 miesięcy. Policja w Jarosławiu wszczęła wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne.

znicze przed sklepem
Przed sklepem, gdzie doszło do tragedii płoną znicze | Fot. Inres24.pl
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
4.5 ° C
5 °
4 °
77 %
2.1kmh
100 %
pt.
4 °
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-2 °
wt.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu