30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Tragiczna interwencja w Radymnie. Jak zginął Krystian S.?

REKLAMA

Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok Krystiana S. (†42 l.), który zmarł podczas interwencji policji w Radymnie. Mężczyzna podczas wyprowadzania ze sklepu do radiowozu miał się zapierać. Policjant zastosował dźwignię na szyję.

Jak wynika z nagrań z monitoringu, z którymi zapoznali się śledczy, ucisk trwał ok 70 sekund. Powalony mężczyzna na chodniku został skuty kajdankami i nagle stracił przytomność. Zmarł podczas reanimacji.

Jak podała w czwartek (15 września) prokuratura, biegły określił, że obrażenia, których doznał denat powstały na skutek ucisku, który można określić jako duszenie. – Biegły, jako przyczynę zgonu, wskazał zatrzymanie krążenia w mechanizmie zadławienia. Opinia ma charakter wstępny i zostanie uzupełniona – zaznaczyła na konferencji prasowej Beata Starzecka, zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu.

Prokurator zaznacza, że do rzadkości należą sytuacje, w których tak krótki ucisk spowodowałby zgon. — Dlatego, co jest bardzo ważne, nie da się wykluczyć, że wpływ na zgon miały też inne czynniki, jak proces chorobowy i np. zażyte leki czy stężenie alkoholu, jeśli takowe było. Dlatego musimy poczekać jeszcze na wyniki szczegółowych badań histopatologicznych, które także zostały zlecone — dodaje prokurator Beata Starzecka.

W miniony poniedziałek, 12 września policjanci przyjechali zatrzymać Krystiana S., bo wcześniej groził kuzynce. Kobieta kilka razy dzwoniła na 112, ponieważ 42-latek miał niebezpieczne narzędzia. Za wcześniejsze ataki kilka dni wcześniej sąd nakazał umieścić go zakładzie psychiatrycznym. Decyzja ta jednaka nie zdążyła się uprawomocnić.

Na razie postępowanie prowadzone jest w sprawie. Wszystko zależy od biegłych, którzy określą czy policjanci postępowali zgodnie z przepisami i czy nie doszło do przekroczenia uprawnień.

Obaj funkcjonariusze zostali zawieszeni na okres 3 miesięcy. Policja w Jarosławiu wszczęła wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne.

znicze przed sklepem
Przed sklepem, gdzie doszło do tragedii płoną znicze | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj