13.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Teraz seniorom odpoczną nogi

REKLAMA

Blok ma 85 lat i kiedy go budowano nikt nie myślał o windach. Ale budynek zestarzał się razem z jego mieszkańcami. Dziś seniorzy w końcu mogą poczuć ulgę. Nie muszą maszerować po schodach. Wiezie ich dźwig!

Mieszkańcy sześciopiętrowego bloku przy ul. Hetmańskiej już nie muszą chodzić po schodach. To ogromna ulga. Cieszą się, że do klatki dobudowano szyb z nowoczesną windą. To pierwszy taki przypadek w Rzeszowie.

– To dobrze, że poprawia się mieszkańcom jakość życia i mamy kolejny symbol nowoczesności naszego miasta – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W budynku mieszka sporo osób w wieku powyżej 60 lat, a także mieszkańców z niepełnosprawnościami. To przede wszystkim z myślą o nich powstał projekt.

Aby zbudować dźwigi zaciągnięto niskooprocentowaną pożyczkę z Banku Gospodarstwa Krajowego. Spłata jest rozłożona na 20 lat, ale już uzyskano w sumie 20 proc. umorzenia kredytu.

Koszt inwestycji to prawie 2,8 mln zł netto. Wykonawcą prac była renomowana firma Schindler Polska sp. z o.o., która wygrała ogłoszony przetarg na wykonanie wind.

– Podczas zebrań z kolejnymi wspólnotami mieszkaniowymi będziemy informować o takiej możliwości i jeśli tylko mieszkańcy wyrażą chęć realizacji podobnych projektów, pomożemy – zapewnia Roman Szczepanek, prezes MZBM w Rzeszowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj