27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Marian zamordował siostrę. Szukali zabójcy, a on od 22 lat nie żył

REKLAMA

Marian O. miał 71 lat i był starszym bratem Janiny (†69). Przyjechał do niej do Lipy na Podkarpaciu i dokonał okrutnej zbrodni. Spalił siostrę, a potem uciekł. Przez 22 lata policja próbowała go zatrzymać. Nie wiedziała jednak, że szuka trupa.

Do zbrodni doszło w sierpniu 2001 r. Motywem mściwego brata był spór o majątek. Domagał się spłaty ze spadku po rodzicach, choć wcześniej niczego się nie domagał.

Mężczyzna pobił siostrę, oblał pomieszczenie benzyną, a potem podłożył zapalniczkę. Janinę próbowała ratować córka, ale bezskutecznie. 69-latka zmarła w szpitalu.

Oprawca natychmiast uciekł. Szukano go w całej Europie. Był w spisie Interpolu, na Podkarpaciu przez wiele lat – nr 1 na liście poszukiwanych.

Przełom nastąpił dopiero pod koniec 2023 r. Śledczym udało się wyodrębnić kod genetyczny DNA Mariana z przedmiotów zabezpieczonych na miejscu zbrodni. Wrzucono go do europejskich baz danych. Wówczas skojarzono ten ślad z kodem pobranym od ofiary wypadku w Czechach.

7 sierpnia 2001 pod pociąg rzucił się nieznany mężczyzna. Został pochowany w bezimiennej mogile, ale czeskie służby zabezpieczyły dane DNA. Teraz udało się w stu procentach potwierdzić tożsamość desperata. To Marian O.

– Ze względu na śmierć poszukiwanego, sprawę zabójstwa została ostatecznie umorzona – poinformował Andrzej Dubiel, rzecznik prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj