24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Największa taka inwestycja po tej stronie Wisły

REKLAMA

Będzie praca, dla regionu szansa na rozwój, a do tego prestiż i znakomita reklama, która może ściągnąć na Podkarpacie kolejnych inwestorów. W Stalowej Woli koreańska koncern SK Nexilis zainwestuje blisko 3 miliardy złotych. Wybuduje nowoczesny zakład produkujący folię miedzianą wykorzystywaną w akumulatorach elektrycznych samochodów. Fabryka ma ruszyć za trzy lata. Będzie wytwarzać 50 tys. ton folii rocznie.

Ceremonia ogłoszenia i podpisania porozumienia o inwestycji odbyła się w Stalowej Woli z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, szefów koreańskiej Grupy SKC oraz spółki SK Nexilis, która będzie realizować inwestycję na Podkarpaciu.

– Ciężka praca Polaków połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów doprowadziła do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczej – mówił premier.

Premier Morawiecki podkreślał, że jednym z absolutnie najlepszych inwestorów jest właśnie firma SK Nexilis z Korei Płd.

Inwestycja w szeroko rozumianą elektromobilność wpisuje się w strategię odpowiedzialnego rozwoju w sposób perfekcyjny. Tworzy nie tylko nowe miejsca pracy, ale także potencjał do rozwoju kreatywności, innowacyjności w całej Polsce – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Premier mówił, że koreańska inwestycja będzie miała wpływ na rozwój Stalowej Woli, ale także całego Podkarpacia. Dziękował także przedstawicielom firmy za wybór Polski.

Prezes Grupy SKC Wan-Jae Lee stwierdził, że Stalowa Wola jest dobrze przygotowana dla pozyskania inwestorów, dlatego ich spółka zdecydowała się tu zainwestować:

– Planujemy zainwestować 3 mld złotych w pierwszej fazie, dzięki czemu powstanie zakład produkujący rocznie 50 tys. ton folii miedzianej. A nasze produkty trafią do klientów z całej Europy – zapowiedział prezes SKC.

Szef Grupy SKC zapowiedział, że jego grupa zamierza korzystać z odnawialnych źródeł energii podczas produkcji. Firma chce nabyć 56 hektarów ziemi pod zakład. Zatrudnienie w nim znajdzie setki osób.

Lucjusz Nadbereżny – prezydent Stalowej Woli z dumą mówił, że to historyczna, wielka inwestycja, która odmieni gospodarczo Stalową Wolę, cały region i kraj.

– Polska odradza swoje najwspanialsze tradycje przemysłowe – mówił prezydent Stalowej Woli.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj