8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Hollywoodzki aktor Sean Penn wśród uchodźców z Ukrainy. Porzucił auto, aby dostać się do Polski przez przejście w Medyce

REKLAMA

Gwiazdor Hollywood Sean Penn (61 l.) jeszcze niedawno kręcił swój dokument o wojnie Putina na Ukrainie. Filmowiec postanowił ewakuować się razem z tysiącami uchodźców przez Polskę. Ostatnie kilometry do przejścia granicznego w Medyce musiał pokonać pieszo.

Kiedy okazało się, że Putin coraz częściej zrzuca rakiety na obiekty cywilne na Ukrainie, a ludność ucieka z miast i kryje się w schronach – prawdopodobnie to wszystko stało się zbyt trudne dla aktora. Postanowił uciekać. Wybrał drogę tak jak setki tysięcy uchodźców – przez Polskę.

28 lutego Sean Penn na swoim Twitterze poinformował:

„Dwóch kolegów i ja przeszliśmy kilometry do polskiej granicy po zostawieniu naszego samochodu na poboczu” – napisał Penn na Twitterze . Pokazuje też swoje zdjęcie z walizką na kółkach, którą taszczy za sobą po drodze. Na zdjęciu widać też sznur samochodów, ciągnących się po horyzont.

Penn kontynuował: „Prawie wszystkie samochody na tym zdjęciu to tylko kobiety i dzieci, a większość nie ma bagażu. Samochody są jedyną wartościową rzeczą, którą w tej chwili mają” – napisał aktor.

Aktor od dawna przebywał na Ukrainie i tam robił film o łamaniu przez Putina prawa międzynarodowego. Penn przeprowadza wywiady z obywatelami, żołnierzami i politykami do swojego filmu dokumentalnego.

Po opuszczeniu Ukrainy aktor, udzielił wywiadu stacji CNN. Nie krył emocji opowiadając o tym, co dzieje się w napadniętym przez Rosję kraju.

Mówił, że czegoś takiego jeszcze nie widział, choć niejednokrotnie jeździł w miejsca konfliktów zbrojnych. – Wielu ludzi, w tym wielu dobrze sytuowanych, zostawiło swoją pracę i konta bankowe, więc to jest dla nich nowa rzeczywistość – mówił. Opowiadał o wielkim cierpieniu, które spotkało wszystkich ludzi uciekających przed wojną. Na koniec zaapelował: – Wiem, że musimy zrobić wszystko, aby wesprzeć Ukraińców i prezydenta Zełenskiego – zaznaczył. W wywiadzie wspomniał o swoim spotkaniu z prezydentem Ukrainy.

– Spotkałem się z prezydentem Zełenskim dzień przed inwazją, a następnie ponownie w dniu inwazji… Nie wiem, czy wiedział, że się do tego urodził, ale było jasne, że przebywam w otoczeniu kogoś, kto pokazuje współczesnemu światu coś nowego, jeśli chodzi o odwagę, godność i miłość… – stwierdził.

zelenski pean
Sean Penn z Wołodymyrem Zełenskim | Fot. @zelenskiy_official/instagram

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj