9.4 C
Rzeszów
niedziela, 25 lutego, 2024

Budżet obywatelski 2022 rozdany. Sprawdź co powstanie na Twoim osiedlu

REKLAMA

W ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego oddano aż blisko 71 tys. głosów. – To rekord, który pokazuje, że idea budżetu świetnie się sprawdza – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który zapowiedział, że część pomysłów, które nie zostały głosami mieszkańców zakwalifikowane do realizacji w ramach RBO wykona miasto. Chodzi m.in. o nasadzenia drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach.

W piątek – 15 października Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta oraz rzeszowscy radni na czele z Robertem Walawendrem – przewodniczącym komisji ds. RBO oraz Tomaszem Kamińskim – przewodniczącym największego w radzie miasta klubu Rozwój Rzeszowa zaprezentowali zadania, które zostały głosami mieszkańców wybrane do realizacji w ramach najnowszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wzorem ubiegłych lat zadania, na które głosowali mieszkańcy podzielone były na trzy kategorie. Pierwsza to zadania ogólnomiejskie, druga osiedlowe, trzecia to przedsięwzięcia o charakterze społeczno-kulturalnym.

W pierwszej kategorii do realizacji zostały wybrane cztery zadania, wśród których znalazły się m.in. urządzenie parków miejskich w rejonie SP 18 przy ul. Bł. Karoliny i w rejonie ul. Starzyńskiego i Brydaka oraz doposażenie rzeszowskich przedszkoli w urządzenia rekreacyjne na place zabaw.

W kategorii drugiej wybrane zostały m.in. „Arena-Park Zalesie – poprawa infrastruktury sportowej – kontenerowy zespół szatniowy”, modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno–sportowej przy budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 przy ul. ul. Rubinowej 4 oraz budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10.

W trzeciej kategorii mieszkańcy do dofinansowania wybrali m.in. organizację MOCY ODKRYWCÓW – Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki, organizacja zajęć sportowych dla dzieci z rzeszowskich osiedli oraz „Spotkania muzyczne na osiedlu Franciszka Kotuli”.

Nagrodę dla najaktywniejszego osiedla – 200 tys. zł na wybraną przez mieszkańców inwestycję zdobyło osiedle Bzianka – poinformowała Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa.

– W związku z tak dużym zainteresowaniem będziemy chcieli w przyszłym roku zwiększyć pulę pieniędzy do podziału w ramach budżetu obywatelskiego – zapowiedział Tomasz Kamiński.

Prezydent Konrad Fijołek zdradził także, że część projektów, która nie zdobyła wystarczającej liczby głosów i nie została zakwalifikowana do realizacji w ramach RBO, jego decyzją zostanie wprowadzona do przyszłorocznego budżetu. – Jednym z takich projektów jest zadanie polegające na nasadzeniach drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach – powiedział Konrad Fijołek.

W RBO do podziału było 8,2 mln zł.

lista zadań 1
lista zadań 2
lista zadań 3
lista zadań 4
lista zadań 5

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj