20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Budżet obywatelski 2022 rozdany. Sprawdź co powstanie na Twoim osiedlu

REKLAMA

W ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego oddano aż blisko 71 tys. głosów. – To rekord, który pokazuje, że idea budżetu świetnie się sprawdza – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który zapowiedział, że część pomysłów, które nie zostały głosami mieszkańców zakwalifikowane do realizacji w ramach RBO wykona miasto. Chodzi m.in. o nasadzenia drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach.

W piątek – 15 października Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta oraz rzeszowscy radni na czele z Robertem Walawendrem – przewodniczącym komisji ds. RBO oraz Tomaszem Kamińskim – przewodniczącym największego w radzie miasta klubu Rozwój Rzeszowa zaprezentowali zadania, które zostały głosami mieszkańców wybrane do realizacji w ramach najnowszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wzorem ubiegłych lat zadania, na które głosowali mieszkańcy podzielone były na trzy kategorie. Pierwsza to zadania ogólnomiejskie, druga osiedlowe, trzecia to przedsięwzięcia o charakterze społeczno-kulturalnym.

W pierwszej kategorii do realizacji zostały wybrane cztery zadania, wśród których znalazły się m.in. urządzenie parków miejskich w rejonie SP 18 przy ul. Bł. Karoliny i w rejonie ul. Starzyńskiego i Brydaka oraz doposażenie rzeszowskich przedszkoli w urządzenia rekreacyjne na place zabaw.

W kategorii drugiej wybrane zostały m.in. „Arena-Park Zalesie – poprawa infrastruktury sportowej – kontenerowy zespół szatniowy”, modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno–sportowej przy budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 przy ul. ul. Rubinowej 4 oraz budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10.

W trzeciej kategorii mieszkańcy do dofinansowania wybrali m.in. organizację MOCY ODKRYWCÓW – Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki, organizacja zajęć sportowych dla dzieci z rzeszowskich osiedli oraz „Spotkania muzyczne na osiedlu Franciszka Kotuli”.

Nagrodę dla najaktywniejszego osiedla – 200 tys. zł na wybraną przez mieszkańców inwestycję zdobyło osiedle Bzianka – poinformowała Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa.

– W związku z tak dużym zainteresowaniem będziemy chcieli w przyszłym roku zwiększyć pulę pieniędzy do podziału w ramach budżetu obywatelskiego – zapowiedział Tomasz Kamiński.

Prezydent Konrad Fijołek zdradził także, że część projektów, która nie zdobyła wystarczającej liczby głosów i nie została zakwalifikowana do realizacji w ramach RBO, jego decyzją zostanie wprowadzona do przyszłorocznego budżetu. – Jednym z takich projektów jest zadanie polegające na nasadzeniach drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach – powiedział Konrad Fijołek.

W RBO do podziału było 8,2 mln zł.

lista zadań 1
lista zadań 2
lista zadań 3
lista zadań 4
lista zadań 5

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj