21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Budżet obywatelski. Zdecyduj, co powstanie na Twoim osiedlu

REKLAMA

Parking na rowery? Plac zabaw, lub wybieg dla piesków? W Rzeszowie do 8 października trwa głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Pomysły, które zwyciężą w plebiscycie, zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Jest o co się bić, bo miasto na ten cel przeznaczyło ponad 8 mln zł.

W tym roku zgłoszono 102 projekty w trzech kategoriach: inwestycje ogólnomiejskie, inwestycje osiedlowe oraz organizacja imprez. Dokładna lista z opisem pomysłów znajduje się na stronie RBO – TUTAJ.

Propozycji jest bardzo wiele. Mieszkańcy chcieliby, aby np. na osiedlu Pobitno powstał Ogród Jordanowski, a na Nowym Mieście kolejna dwupoziomowa wiata parkingowa dla rowerów.

Inne ciekawe projekty?

  • renowacja 121-letniej kapliczki przy ul. Staroniwskiej
  • Urządzenie parków miejskich w rejonie SP 18 przy ul. Bł. Karoliny i w rejonie ul. Starzyńskiego i Brydaka”
  • wybieg dla psów – w Parku Jedności z Macierzą
  • więcej drzew na każdym osiedlu
  • budowa niskiego parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 23 na Nowym Mieście
  • budowa innowacyjnego placu zabaw na osiedlu Staroniwa
  • śniadanie na trawie z orkiestrą kameralną na Lisiej Górze

Jak głosować?

Oddajemy po jednym głosie na każdy z pomysłów. Głosowanie trwa do 2 listopada. Głosować można w formie elektronicznej na stronie internetowej https://rbo.erzeszow.pl/ lub papierowej za pomocą karty do głosowania – formularz. Wypełnione karty wrzucamy wtedy do urn w Puntach Obsługi Mieszkańców.

Szczegóły dotyczące zasad i sposobu głosowania zamieszczone są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa.

– Głosować naprawdę warto, bo to właśnie my decydujemy, jak zmieniać i ulepszać nasze najbliższe otoczenie – zachęcają urzędnicy. – Najlepszym dowodem są inwestycje zrealizowane w poprzednich latach – dodają.

Wyniki głosowania poznamy 14-15 października.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj