0.3 C
Rzeszów
piątek, 8 grudnia, 2023

Budżet obywatelski. Zdecyduj, co powstanie na Twoim osiedlu

REKLAMA

Parking na rowery? Plac zabaw, lub wybieg dla piesków? W Rzeszowie do 8 października trwa głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Pomysły, które zwyciężą w plebiscycie, zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Jest o co się bić, bo miasto na ten cel przeznaczyło ponad 8 mln zł.

W tym roku zgłoszono 102 projekty w trzech kategoriach: inwestycje ogólnomiejskie, inwestycje osiedlowe oraz organizacja imprez. Dokładna lista z opisem pomysłów znajduje się na stronie RBO – TUTAJ.

Propozycji jest bardzo wiele. Mieszkańcy chcieliby, aby np. na osiedlu Pobitno powstał Ogród Jordanowski, a na Nowym Mieście kolejna dwupoziomowa wiata parkingowa dla rowerów.

Inne ciekawe projekty?

  • renowacja 121-letniej kapliczki przy ul. Staroniwskiej
  • Urządzenie parków miejskich w rejonie SP 18 przy ul. Bł. Karoliny i w rejonie ul. Starzyńskiego i Brydaka”
  • wybieg dla psów – w Parku Jedności z Macierzą
  • więcej drzew na każdym osiedlu
  • budowa niskiego parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 23 na Nowym Mieście
  • budowa innowacyjnego placu zabaw na osiedlu Staroniwa
  • śniadanie na trawie z orkiestrą kameralną na Lisiej Górze

Jak głosować?

Oddajemy po jednym głosie na każdy z pomysłów. Głosowanie trwa do 2 listopada. Głosować można w formie elektronicznej na stronie internetowej https://rbo.erzeszow.pl/ lub papierowej za pomocą karty do głosowania – formularz. Wypełnione karty wrzucamy wtedy do urn w Puntach Obsługi Mieszkańców.

Szczegóły dotyczące zasad i sposobu głosowania zamieszczone są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa.

– Głosować naprawdę warto, bo to właśnie my decydujemy, jak zmieniać i ulepszać nasze najbliższe otoczenie – zachęcają urzędnicy. – Najlepszym dowodem są inwestycje zrealizowane w poprzednich latach – dodają.

Wyniki głosowania poznamy 14-15 października.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj