16 C
Rzeszów
środa, 6 lipca, 2022

Najnowsze

Oskarżony Brytyjczyk. Uczył angielskiego i molestował dzieci?

64-letni Brytyjczyk, David H., który od kilku lat prowadził lekcje języka angielskiego w Rzeszowie, został oskarżony o seksualne molestowanie dzieci. Jeden z zarzutów dotyczy także posiadania pornograficznych zdjęć z udziałem nieletnich.

REKLAMA

Mężczyzna był związany z jedną z prywatnych szkół języków obcych działających w Rzeszowie.

Główny zarzut, jaki stawiają mu śledczy, dotyczy doprowadzenia małoletnich poniżej 15 lat do poddania się innej czynności seksualnej. Ofiarą nauczyciela miały paść dwie dziewczynki. Mężczyzna miał je skrzywdzić podczas prowadzonych przez siebie lekcji języka angielskiego.

Sprawa wyszła na jaw w kwietniu zeszłego roku. To rodzice skarżyli się na sposób prowadzenia lekcji. Narzekali, że nauczyciel nie wykazuje zbyt wielkiego zaangażowania. Uczniowie zamiast poznawać nowe słówka, zajmowali się grami na telefonie. Dyrekcja szkoły dokładnie przyjrzała się pracy swojego lektora i dokonała szokujących ustaleń. Placówka zerwała współpracę z mężczyzną i sprawą zajęły się prokuratura.

David H. nie przyznał się do winy. Przebywa na wolności, jest pod dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju.

Za przestępstwa grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
16 ° C
16.1 °
15.9 °
95 %
5.7kmh
75 %
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
19 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu