15 C
Rzeszów
niedziela, 24 września, 2023

Ropa tanieje. Widać 5 z przodu

REKLAMA

Ropa tanieje! Na niektórych dystrybutorach już pojawia się 5 z przodu. Tak jak tu – na stacji E. Leclerc w Rzeszowie. Poza tym znów olej napędowy zwany popularnie dieslem jest tańszy od benzyny. Czy spadkowy trend się utrzyma?

Piątka z przodu w cenniku za paliwo – to dawno niewidziany obrazek. W Rzeszowie litr oleju napędowego na stacji E. Leclerc kosztuje 5,97 zł. Na stacji Auchan w Krasnem jest jeszcze o 1 grosz taniej. 10 maja 1 litr tego paliwa kosztował 5,96 zł.

Jeszcze nie tak dawno cena ropy przebijała 8 zł. Do tego diesel był znacznie droższy od benzyny. Teraz jest na odwrót. To benzyna znów przebija ropę. Jest to całkiem uzasadnione, bo koszt jej produkcji jest wyższy.

Ropa w Rzeszowie – cena zależy od kursu walut

Szaleństwo cenowe zaczęło się pod koniec lutego 2022 r. po ataku Rosji na Ukrainę. Mimo embarga na rosyjską ropę, licznych perturbacji na rynkach, sytuacja zdaje się wracać do normy. Obniżeniu się cen sprzyja umacnianie się także polskiej złotówki w stosunku do euro i dolara. Kurs euro jest teraz najniższy od 14 miesięcy. 10 maja średni kurs 1 euro to 4,51 zł, natomiast 1 dolar wyceniany jest na 4,11. zł.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA