6 C
Rzeszów
środa, 28 lutego, 2024

Fińska premier się rozwodzi

REKLAMA

Szefowa fińskiego rządu Sanna Marin (37 l.) przykuwa uwagę całego świata. Najmłodsza premier Europy, energiczna, z nietuzinkowymi pomysłami. Światowe media bardziej niż polityką, interesują się jednak jej prywatnością. Teraz dostarcza nowych rewelacji. Właśnie ogłosiła rozwód.

W życiu Marin szykują się duże zmiany. Po przegranych wyborach podała rząd do dymisji. Jej prywatne życie także mocno się komplikuje. To koniec jej małżeństwa z mężem Markusem.

Marin napisała o tym na Instagramie: „Razem złożyliśmy pozew o rozwód. Jesteśmy wdzięczni za 19 lat, które spędziliśmy razem i za naszą ukochaną córkę”.

Z komentarza premier wynika, że rozwód przebiega w sposób pokojowy:

„Nadal jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi, bliskimi i kochającymi rodzicami. Będziemy nadal spędzać czas razem i jako rodzina. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności. Nie będziemy dalej tej sytuacji komentować” – napisała Marin.

Para zna się od 18 roku życia. Wychowuje wspólnie 5-letnią córkę Emmę. Dziecko urodziło się, kiedy rodzice stanowili jeszcze nieformalny związek. Małżeństwo zawarli dopiero w sierpniu 2020 roku i przetrwali w nim niecałe trzy lata.

Mąż pani premier był piłkarzem i przedsiębiorcą. Potem towarzyszył żonie w polityce.

Marin została premierem Finlandii pod koniec 2019 roku, mając zaledwie 34 lata, będąc najmłodszym szefem rządu na świecie.

Udziela się w mediach społecznościowych, dając wgląd w swoje życie prywatne. Tam postrzegana jest bardziej jako influencerka, niż polityk. Na Instagramie ma aż milion obserwatorów.

Ogłoszenie decyzji o rozwodzie następuje miesiąc po tym, jak wyciekły nagrania wideo z jej hałaśliwej imprezy – w tym materiał filmowy, w którym ociera się o nieznanego mężczyznę.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj