19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Fińska premier się rozwodzi

REKLAMA

Szefowa fińskiego rządu Sanna Marin (37 l.) przykuwa uwagę całego świata. Najmłodsza premier Europy, energiczna, z nietuzinkowymi pomysłami. Światowe media bardziej niż polityką, interesują się jednak jej prywatnością. Teraz dostarcza nowych rewelacji. Właśnie ogłosiła rozwód.

W życiu Marin szykują się duże zmiany. Po przegranych wyborach podała rząd do dymisji. Jej prywatne życie także mocno się komplikuje. To koniec jej małżeństwa z mężem Markusem.

Marin napisała o tym na Instagramie: „Razem złożyliśmy pozew o rozwód. Jesteśmy wdzięczni za 19 lat, które spędziliśmy razem i za naszą ukochaną córkę”.

Z komentarza premier wynika, że rozwód przebiega w sposób pokojowy:

„Nadal jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi, bliskimi i kochającymi rodzicami. Będziemy nadal spędzać czas razem i jako rodzina. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności. Nie będziemy dalej tej sytuacji komentować” – napisała Marin.

Para zna się od 18 roku życia. Wychowuje wspólnie 5-letnią córkę Emmę. Dziecko urodziło się, kiedy rodzice stanowili jeszcze nieformalny związek. Małżeństwo zawarli dopiero w sierpniu 2020 roku i przetrwali w nim niecałe trzy lata.

Mąż pani premier był piłkarzem i przedsiębiorcą. Potem towarzyszył żonie w polityce.

Marin została premierem Finlandii pod koniec 2019 roku, mając zaledwie 34 lata, będąc najmłodszym szefem rządu na świecie.

Udziela się w mediach społecznościowych, dając wgląd w swoje życie prywatne. Tam postrzegana jest bardziej jako influencerka, niż polityk. Na Instagramie ma aż milion obserwatorów.

Ogłoszenie decyzji o rozwodzie następuje miesiąc po tym, jak wyciekły nagrania wideo z jej hałaśliwej imprezy – w tym materiał filmowy, w którym ociera się o nieznanego mężczyznę.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj